Alaaddin – Adliye tramvay hattı çalışmaları trafiği aksatıyorAlaaddin – Adliye tramvay hattı çalışmaları trafiği aksatıyor :Alaaddin – Adliye arasındaki tramvay hattı çalışmaları devam ediyor. Özellikle Konya’nın merkezi olarak kabul edilen Alaaddin Bulvarı’nda trafik büyük ölçüde tek şeritten sağlanıyor. Buna rağmen bazı sürücüler tek şeritli yolların kenarlarına bile park etmekten geri kalmıyor. Hal böyle olunca trafik zaman zaman aksıyor. Çalışmaların devam ettiği bölgelerde de durum aynı… Mecbur kalmadıkça çalışmalar bitene kadar Alaaddin Bulvarı’nın tercih edilmemesi bu sorunları yaşamamanız anlamına geliyor.

Ekipler, Alaaddin – Adliye arasındaki tramvay hattı çalışmalarının biran önce tamamlanması için hummalı bir çalışma yürütüyor.Hal böyle olunca çalışmaların yoğun olduğu bölümler zaman zaman trafiğe kapanıyor veya zor sağlanıyor.

Konya’nın merkezi olarak kabul edilen ve bütün ulaşım araçlarının yolcu almak için geçtiği Alaaddin Bulvarı’nda bu günlerde trafik akışı istenildiği gibi sağlanamıyor. Zorunlu olarak bu güzergâhı tercih edenlerin yanı sıra birçok vatandaş, evine gidebilmek için de bu yolu kullanıyor. O yüzden alternatif yollar zaman kısaltıyor.

Aslında çalışmalar bitene kadar Alaaddin Bulvarı’nın tercih edilmemesi bu sorunları yaşamamanız anlamına geliyor.

Reklamlar