Ankarada halkın metro öfkesiAnkarada halkın metro öfkesi :Ankara’da vatandaşların ulaşım çilesi bitmek bilmiyor. Dün Batıkent metro istasyonuna uzun süre metro gelmeyince insan yoğunluğu oluştu. İşlerine yetişmeye çalışan vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin yıllarca bitiremediği Kızılay-Çayyolu metrosu, 2014’te yerel seçimlerden önce Ulaştırma Bakanlığı tarafından tamamlanmıştı. Kış aylarında çatısından suların damladığı istasyonlar, sinyalizasyon sorunu nedeniyle sürekli beklemek durumunda kalan trenler de halkı çileden çıkarır bir hal almış durumda. Dün sabah Batıkent istasyonunda Kızılay yönüne gidecek tren, hatta elektrik olmadığı gerekçesiyle uzun süre istasyona gelmedi. İşe yetişmek durumunda olduğunu söyleyen vatandaşlar ise Büyükşehir Belediyesine ve Ulaştırma Bakanlığına tepki gösterdi.

Duruma tepki gösteren insanlar ara ara birbirleriyle de tartıştı. Durumdan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i sorumlu tutanlara karşı çıkanlar oldu. “Niye bu kadar yaygara koparıyorsunuz, bu tür aksaklıklar yaşanabilir” diyen vatandaşa birçok kişi tepki gösterdi.

Reklamlar