Boğaziçi Köprüsünün ışıkları 3 ay yanmayacakBoğaziçi Köprüsünün ışıkları 3 ay yanmayacak :Boğaziçi Köprüsü’nde dekoratif olarak kullanılan renkli ışıkları, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 3 ay yanmayacak.
İstanbul Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde yapılan büyük onarım ve yapısal takviye işleri hakkında bilgi verildi.
Açıklamada, Boğaziç Köprüsü’ndeki askı halatlarının değişiminin yapılacağı, bu nedenle de askı halatları üzerindeki dekoratif aydınlatma sistemlerinin söküleceği belirtildi.
SADECE ANA HALAT YANACAK
Açıklamada, köprü üzerinde yeni askı halatları imalatı süresi içinde, (15 Nisan-15 Temmuz 2015 tarihleri arasında) dekoratif aydınlatma sistemi sadece köprü ana halatı üzerinde yanacak şekilde düzenleneceği belirtildi.
TRAFİK İŞARETLERİ İÇİN UYARI
Askı halatları üzerindeki dekoratif aydınlatmaların çalışma süresince kullanılmayacağı belirtilerek çalışmaların güvelik içinde sürdürülebilmesi için emniyet birimlerinin gerekli tedbirleri alacağı ifade edilerek sürücülerin yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine uymaları istendi.
bogazici-koprusunun-isiklari-3-ay-yanmayacak

Reklamlar