Çevre Yoluna Su Şebekesi Döşeniyor

Çevre Yoluna Su Şebekesi Döşeniyor :Adıyaman’da trafik yoğunluğunu önemli ölçüde rahatlatacak olan 3. Çevre Yolunun yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
2. Çevre Yolu’nun kuzeyinde yeni açılacak olan 3. Çevre yolunda, altyapı faaliyetleri yürütülüyor. Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerince yolun Yeşilyurt ve Siteler mahalleleri sınırlarında içme suyu şebekesi döşeniyor. İlk etapta 5 kilometrelik alana döşenmesi planlanan güzergâhta, bir yandan ağır iş makineleriyle kazı işlemleri sürdürülürken, diğer yandan ekipler tarafından içme suyunun ana hattı oluşturuluyor.
Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; yeni açılacak olan 3. Çevre Yolu’nun yapım öncesindeki altyapı işlemleri çerçevesinde, şu sıralar 2 ayrı içme suyu hattı döşeniyor. Her biri 2 buçuk kilometre uzunluğunda olacağı planlanan şebekelerin birisi 150 X 160, birisi ise 250 X 28 ebadında ve PVC borularından oluşacağı belirtilirken, yoğun bir şekilde yapılan çalışmaların ise en kısa sürede tamamlanacağı kaydedildi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar