Dursunbeyde tren rayı ve kablo hırsızları yakalandı

Dursunbeyde tren rayı ve kablo hırsızları yakalandı :Dursunbey’de jandarma ve emniyet müdürlüğü ekiplerinin yaklaşık bir yıl süren takip ve çalışmaları neticesinde, tren raylarını çalan şüpheliler yakalandı.


Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı İstasyon Mahallesinden geçen ve Devlet Demir Yollarına ait rayları çalan şüpheli T.E., Ş.K. ve A.Ö. yakalandı. Yakalan kişilerin ifadeleri doğrultusunda ilçedeki bir hurdacının yerinde kazılar yapıldı. Kazı sonucu hurda buzdolabı içinde gömülü olarak 6 ton ray ele geçirildi. Raylar Devlet Demir Yolları yetkililerine teslim edildi.

Şüphelilerin mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı bildirildi.

Ayrıca ilçede telefon direklerine tırmanarak kabloları çalan bir hırsızın suçüstü yakalandığı belirtildi. Suçüstü yakalanan İ.K, gözaltına alınırken ele geçirilen 570 metre telefon kablosu yetkililere teslim edildi.

İ.K’nın tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.


1 Comment

  1. Bu nasıl bir hukuk sistemi? Normal bir vatandaşın, iyi yurttaş olmaya çalışanın da bu sistemi anlayabilmesi gerekmez mi?
    1.Olay: Ray çalanlar şüphe üzerine yakalanıyor, ifade doğrultusunda hurdacı da kazı yapılıyor ve 6 ton ray ele geçiriliyor. Hem de bir buzdolabı içerisin de (mi?)… İfadesi alınan HIRSIZLAR, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor. 2. Olayda; aynı ilçede telefon teli çalan suçüstü yakalanıyor, ifadesi sonrası, hapse atılıyor.
    Peki sizce bu hukuk sisteminde sizce bir sakatlık, anomali ve anormallik YOK MU? Yoksa, birinci ve ikinci olay arasında bizim gibi normal ölümlünün anlayamayacağı ince bir nüans farkı mı var?
    Yoksa onu da mı sorgulamamız yasak? Bir gerçek akıllı çıksada, makul bir açıklama yapsa… Yoksa haddimi mi, aştım; ne de olsa bizde “vatandaş devleti için vardır”, tersi değil. Dr.rer.nat. A. Einstein’nın 1936 yılında Barış-Konferansının açış konuşmasında söylediği: “Devlet halkı için vardır, halk devlet için değil. Aksi taktirde devlet te olamaz” söylemi, biz de hala daha yok mu?

Yorumlar