Eğiste Viyadüğü tartışmasıEğiste Viyadüğü tartışması :Konya – Hadim yoluna yapılacak viyadük için çalışmalarla birlikte tartışmalar da başladı. Viyadüğün yapılacağı Eğitse Deresi bölgesinde incelemelerde bulunan Karayolları 3. Bölge Müdürü Ömer Baylar, alternatif güzergâhlardan söz edince Eğitse Mahallesi sakinleri karşı çıktı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Konya-Hadim karayolu için müjdesini verdiği viyadükün çalışmaları başladı.
Viyadükün yapılacağı bölgede incelemelerde bulunan Karayolları 3. Bölge Müdürü Ömer Baylar, farklı alternatiflerden de söz edince Eğitse Mahallesi sakinleri karşı çıktı.
Eğistelilerin isteklerini dinleyen Karayolları 3. Bölge Müdürü Ömer Baylar, arazi koşullarının zorluğuna değindi, bölgeye yapacağı katkıyı anlattı.
İncelemeler sırasında Karayolları ekiplerine eşlik eden Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu “Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık görevini devraldıktan hemen sonra ilk ilçe ziyaretini Hadim’e yapmış ve kent meydanında halka hitap etmişti. Burada yaptığı konuşmada viyadük müjdesini ‘Eğisteye Selam Verilecek’ şeklinde duyurdu. Bugün viyadük yeri için çeşitli alternatifler var. Bizim itirazımız bu noktada başlıyor. Her hangi bir ölçüm yapılmadan, sondaj yapılmadan alternatif güzergâhlar belirlenmiş. Belirlenen bu güzergâhlar Eğistelilerin beklentilerini karşılamıyor. Eğisteye yakın yerden başlayarak alternatif güzergâhlar ortaya çıkarılması gerekir. Başbakanımızın “Eğisteye Selam Verilecek” sözü Eğistelileri ümitlendirmiş, beklentileri yükseltmiştir.” dedi.

Reklamlar