Eyüp Sultandan Mevlanaya YHT ile 23 Nisan Coşkusu

Eyüp Sultandan Mevlanaya YHT ile 23 Nisan Coşkusu :23 Nisan özel programı dolayısıyla Eyüp’teki devlet yurtlarında kalan çocuklar, yüksek hızlı trenle vuslat yolculuğuna çıktı. Minik Konya yolcularını Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın eşi Tülay Aydın uğurladı.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın Eyüp’te yaşayanlar için hayata geçirdiği “Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Yüksek Hızlı Tren ile Vuslat Yolculuğu” 37’inci gününde Çocuk Esirgeme Kurumu’yla yolculuğuna devam ediyor. Eyüplü vatandaşlar, down sendromlu gençler ve özel eğitime tabi çocuklardan sonra Eyüp’teki esirgeme kurumundaki çocukları da Konya gezisine götüren Eyüp Belediyesi, kültür gezilerindeki hizmet ağını genişletti. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın eşi Tülay Aydın, minik Konya yolcularını uğurlarken yaptığı konuşmada, Eyüp Belediyesi’nin çocuklara ve gençlere yönelik yatırımları ile ilgili bilgi verdi.
Geziye öğretmenleriyle birlikte katılan çocuklara, Vuslat Yolculuğu’nun 37’inci gününde Eyüp Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı uzman personel de eşlik ederek, çocukların Konya’daki tarihi ve manevi iklimi bir arada yaşamasına yardımcı oldular. Konya’nın Selçuklu Devleti’nden kalma iş hanları, cami, külliye ve müzelerini gezerek kültür mirası tanıma fırsatı bulan çocuklar, köprü vazifesi gören Addolunun Osmanlı ile Selçuklu Devletleri arasındaki medeniyet bağını yakından gördü. Yüksek hızlı trenle 800 kilometrelik bu uzun yolculuğun son derece güvenli, hızlı ve konforlu bir şekilde ve sadece 4 saatte gerçekleştiğini ifade eden çocuklar, Başkan Remzi Aydın’a bu anlamlı gezi için teşekkür ettiler.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.