Güney Raman yolunda engel kalkıyorGüney Raman yolunda engel kalkıyor :14 Kilometrelik Güney Raman çevre yolunun trafiğe açılması için güzergahtaki köylüler ile anlaşma yoluna gittiklerini söyleyen Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı İhsan Güç; “Kamulaştırmada Yeni köy sakinleriyle uzlaştık. Aynı öneriyi Balpınar ve Kuyubaşı sakinlerine de getireceğiz” dedi.
KARAYOLLARI KÖYLÜLERLE ANLAŞIYOR
Kent merkezini rahatlatacak olan Güney Raman çevre yolunun büyük bölümünün tamamlandığını belirten Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı İhsan Güç, kamulaştırma bedellerinde Yeni köy sakinleriyle anlaştıklarını söyledi. Yeni köylülere verdikleri fiyatın aynısını Balpınar ve Kuyubaşı köylerindeki arsa sahiplerine de önereceklerini anımsatan Güç; “Arsa sahipleriyle anlaşırsak kısa bir sürede yol güzergahını trafiğe açacağız. Aksi taktirde dört ay süreli mahkeme süreci işleyecek” diye konuştu.
“KÖPRÜ EKSİKLİKLERİ GİDERİLECEK”
Güç, şöyle devam etti; “Balpınar belde girişindeki köprülü kavşaktaki yağmur suyu drenaj işini çözeceğiz. Belediye Başkanının uyarısını önemsiyoruz. Güney Raman çevre yolu güzergahında Balpınar beldesine verilecek bir yol sözümüz yok. Sorumluluğumuzdaki alanlar dışına çıkmamız mümkün değil.” Bu arada Balpınar Belediye Eş Başkanı Ejder Sarıgöl, yol yapımını üstlenen firmanın 1.5 kilometre uzunluğunda yol sözünün olduğunu hatırlatarak; “Bu güzergahı Karayolu mu yapar, firma mı bilemeyiz. Bize verilen bir yol sözü var” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.