Hatta görevli TCDD yol personeli İZBANdan ücretsiz yararlanmalıHatta görevli TCDD yol personeli İZBANdan ücretsiz yararlanmalı :İzmir Banliyö A.Ş. (İZBAN) bölgesinde görev yapan Devlet Demiryolları (TCDD) yol personelinin, görev saatlerinde trenlerden ücretsiz faydalanması istendi. Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Genel Başkanı Özden Polat, İZBAN Genel Müdürü Sebahattin Eriş’ten, bu konuda verdiği sözü yerine getirmesini beklediklerini ifade etti.

TCDD ile İZBAN A.Ş. tarafından ortaklaşa kullanılan demiryolu hatlarının kontrolü, bakım ve onarımı, TCDD Yol Müdürlüğü personeli tarafından yapılıyor. Hatta görevli TCDD yol personeli, İZBAN bölgesinde görev yerine giderken gişe ve turnikelerden Kentkart kullanarak geçiyor. YOLDER Genel Başkanı Polat, İZBAN bölgesinde görev yapan yol personelinin, görevli oldukları saatlerde İZBAN trenlerini ücretsiz kullanması gerektiğini söyledi. Bu durumu, göreve geldiğinde yaptıkları ziyarette Genel Müdür Eriş’e aktardıklarını hatırlatan Polat, geçen 2,5 yıla yakın sürede bir gelişme sağlanamadığını dile getirdi.

Bu arada İZBAN bölgesinde görev yapan yol personelinin trenlerden bedel karşılığında yararlanması yakınmalara yol açıyor. Kimi yol personelinin, görevini yerine getirmek için kendi Kentkartını kullandığı belirtiliyor. TCDD 3. Bölge Müdürlüğü aracılığıyla kişi listesinin İZBAN Genel Müdürlüğü’ne ulaştığını belirten yol personeli, onaylayıp yürürlüğe koyulmasını bekleniyor.

Reklamlar