Kars Lojistik Merkez’de Saha Çalışması Yapıldı

Kars Lojistik Merkez’de Saha Çalışması Yapıldı : Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu hattının devreye girmesiyle birlikte açılması planlanan Lojistik Merkez ilgili Bakanlıktan gelen bir heyet, Kars Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Filiz Çalış ve firma görevlileriyle birlikte saha çalışması yaptıkları bölgede geniş çaplı incelemelerde bulundular.


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından Lojistik Merkez’in yeni uygulama projesinin, 10 gün önce yapılmasının ardından, ilgili yüklenici firma, Bakanlık yetkilileriyle Kars’a gelerek bölgede sondaj ve etüt faaliyetlerine başladı.

Mevcut sanayi bölgesi ile ikinci organize sanayi bölgesi arasında, Paşaçayır Mahallesi yolundan Çimento Fabrikası’na doğru olan alanda kurulacak olan Lojistik Merkezin 10 gün önce uygulama projesinin yapıldığı ardından da bakanlık ve firma yetkililerinin Kars’a geldiği öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan OSB Müdürü Filiz Çalış, “Kars Lojistik Merkez ve Demiryolu bağlantısı uygulama projelerinin yüklenici firması olan Ataç Mühendislik ve Ulaştırma Bakanlığı personelleriyle birlikte Lojistik Merkezi’nin saha gezisindeyiz. Söz konusu firmayla 9 Nisan’da sözleşme imzalandı, yer teslimi de 24 Nisan’da yapıldı. Lojistik Merkez 30 bin hektar alan üzerinde konuşlandırılacak. Bu gezi de yer tesliminden sonra yapılan ilk saha gezisidir. 4 Bakanlık yetkilisi ve 3 firma görevlisiyle bu saha gezisini gerçekleştiriyoruz. Bizlerde OSB olarak teknik destekte bulunuyoruz” dedi. – KARS

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar