Kayseri Valiliğinden uyarı 1 hafta süreyle demiryolları yakınında hayvan otlatmayınKayseri Valiliğinden uyarı 1 hafta süreyle demiryolları yakınında hayvan otlatmayın :Kayseri Valiliği, 15, 16 ve 17 Nisan tarihlerinde kentte bulunan demiryolu hatlarında ilaçlama çalışmaları yapılacağından 10 metre yakınında 1 hafta süreyle can ve mal emniyeti açısından hayvan otlatılmaması ve ot hasatı yapılmaması uyarısında bulundu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, TCDD Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Yerköy, Kayseri, Niğde, Ulukışla/Irmak demiryolu hattına ilaçlama özel treniyle ve uzman personeller gözetiminde balast temizliğini korumak, çeken ve çekilen demiryolu araçlarına menfi yönde etki eden ve kendiliğinden yetişen otlara karşı kimyasal ot ilaçlamasının yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, kimyasal ot ilaçlamasında ilgili kurum tarafından gereken tüm tedbirlerin alınmasına rağmen, ilaçlamayı müteakip demiryolu hattının 10 metre yakınında bir hafta süre ile hayvan otlatılmaması ve ot hasatı yapılmaması gerektiği yönünde uyarıda bulunuldu.

Açıklamada, Yerköy-Kayseri arasının 15.04.2015, Kayseri hatlarının 16.04.2015, Kayseri-Ulukışla demiryolu hattında da 17.04.2015 tarihinde ilaçlama yapılacağı, rüzgâr ve yağış şartlarına göre bu tarihlerde sarkmalar olabileceği, bu sebeple ilaçlamanın başlayacağı 15.04.2015 tarihinden itibaren 30.04.2015 tarihine kadar demiryolu hattının 10 metre yakınına yaklaşılmasının can ve mal emniyeti bakımında tehlikeli olduğu ifade edildi.

Reklamlar