Kocaeli Büyükşehir iki tramvay alacakKocaeli Büyükşehir iki tramvay alacak :Büyükşehir’in bugünkü meclis toplantısı yine çok yoğun geçecek. 2014 yılı faaliyet raporunun sunulacağı mecliste ayrıca belediyenin alacağı iki yeni tramvay için de izin istenecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısı bugün Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapılacak. Mecliste Encümen üyeleri seçimi, İhtisas Komisyonları kurulması ve seçimleri yapılacak. 145 gündem maddesinin yer aldığı mecliste Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın 2014 Yılı Faaliyet Raporunun görüşmesi yapılacak. Gündem maddesinde 3 ilçeye bin kişilik spor salonu, 2 ilave tramvay alımı, Hayvan Pazarı ve Borsası maddeleri de komisyonlara gönderilecek.

FAALİYET RAPORU GÖRÜŞÜLECEK

Mecliste görüşülecek olan 2014 mali yılı gelir giderleri değerlendirilecek. Faaliyet raporu üzerinde CHP ve MHP gruplarının görüşlerin dile getirmesi beklenirken, toplantıya Başkan Vekili Nevzat Doğan’ın başkan etmesinin beklendiği bildirildi. Büyükşehir tarafından Sekapark ve Otogar arasında yapılacak olan 10 kilometrelik tramvay hattı için ek olarak 2 yeni tramvay alımı meclise getirilecek. Daha önce 10 tramvay alınmasının onaylanmasıyla birlikte yapılan çalışmalarda iki tramvaya daha ihtiyaç duyulacağı gerekçesi ile ek iki tramvay alımı meclise getirilecek. Gündem Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilecek.

HAYVAN BORSASI GELİYOR

Mecliste Durhasan Mahallesi’nde 20 bin 155 metrekare alan üzerinde İzmit Belediyesi’nin Hayvan Pazarı ve Borsası kurması için yer tahsisi yapılacak. Bu çalışma ile özellikle kentteki et fiyatlarının kontrol altında tutulmasını sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından Başiskele, Kandıra ve Kartepe’ye bin kişilik spor salonu yapacak. Yetkinin verilmesi ili salonlar için çalışmalar başlayacak.

DİYANET İŞLERİNE ARSA

Mecliste Başiskele’de KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin yanında bulunan 13 bin 816 metrekare alan Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsis edilmesi gündeme getirilecek ve burası eğitim amaçlı kullanılacak. Büyükşehir’in bu yıl yine 6’ncı sınıf öğrencilerine dağıtacağı tabletler için onay alınacak. Belediye bu yıl yaklaşık 30 bin tablet dağıtacak. Tabletlerle ilgili gündem maddesi de Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilecek.

Reklamlar