Kocaeli Sakarya yolu içler acısıKocaeli Sakarya yolu içler acısı : Kocaeli’den Sakarya istikametine giderken D-100 Karayolu’nu kullanan şoförler Kartepe ilçesi içerisinde Allah’a emanet yol alıyor. Bir kısmı daha önce çökerek yolu kapatan istinat duvarının bir kısmı daha çöktü.
Kocaeli Kartepe ilçesi D-100 Karayolu Eşme mevkiinde yollar perişan durumda. Yolun alt bölümünde bulunan tali yol bugün ki yağmur yağışında suyla kaplanırken, Eşme Mezarlığı’nda ise yeni çökmeler meydana geldi. Bir bölümü geçtiğimiz aylarda çökerek yolun kapanmasına neden olan istinat duvarında ise her gün yeni çökmeler meydana geliyor. Ancak yaşanan bu olaylara rağmen hiçbir yetkili konuyla ilgili olarak bir çalışma yapmıyor.
MEZARLIK BİLE ÇÖKÜYOR
D-100 Karayolu Eşme mevkiindeki istinat duvarında meydana gelen çökmeler her gün devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yaşanan ilk çökmenin ardından Sakarya istikameti trafiğe kapatılırken, araçlar mecburi olarak İzmit istikametinden geliş gidiş yapıyorlardı. Önceki gece etkisini arttıran yağmur yağışı sonrasında ise hasarlı istinat duvarında yeni çökmeler meydana geldi. Trafiğin kapalı olması sayesinde herhangi bir can ya da mal kaybı yaşanmadı. Daha önce çökmelerin yaşandığı Eşme Mezarlığı’nda da durumlar pek farklı değildi. Eşme Mezarlığı girişinde de yeni çökmeler meydana geldi ve mezarlık büyük oranda hasar gördü. Yetkililerin ise Eşme’de meydana gelen bu çökmelere ne zaman el atacağı ise bilinmiyor.
kocaeli-sakarya-yolu-allaha-emanet

Reklamlar