Kocamaz Monoray Sistemi Üretim Tesislerini İncelediKocamaz Monoray Sistemi Üretim Tesislerini İnceledi :Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, şehrin ulaşım sorununu çözmek için hayata geçirmeyi planladığı Monoray Projesi için Türkiye’de ‘Monoray Sistemi’ üretimi yapan firmalarda inceleme yaptı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, şehrin ulaşım sorununu çözmek için hayata geçirmeyi planladığı Monoray Projesi için Türkiye’de ‘Monoray Sistemi’ üretimi yapan firmalarda inceleme yaptı.
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada,
Mersin’i birlikte yöneteceğiz’ sloganıyla yola çıkan Başkan Burhanettin Kocamaz, şehrin kanayan yarası olan ulaşım ve trafik sorununu büyük ölçüde çözecek olan Monoray Projesi için alanında uzman kadrolarla birlikte Türkiye’deki üretim firmalarını gezerek, Mersin’in fiziki yapısına en uygun olan Monoray sistemi konusunda fikir edinmek için incelemelerde bulundu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, başkan danışmanları, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden alanında uzman öğretim görevlileri, teknik kadrolar ve mühendisler eşliğinde incelemelerde bulunan Kocamaz, “Monoray sisteminin yurt dışındaki örneklerini birçok kez yerinde inceledik. Türkiye’de de Monoray sistemi üretimi yapan tesisleri gezerek demoların mukayesesini yapıyoruz. Bu titizlikle inceleme gerektiren bir proje. İnce eleyip sık dokuyarak yaptığımız incelemeler kapsamında, Mersin için en uygun olan sistemi hayata geçirmek için çabalıyoruz” diye konuştu.
Başkan Burhanettin Kocamaz, incelemelerin ardından projeyi hayata geçirmek için kredi arayışlarına başlayacaklarının bilgisini verdi.

Reklamlar