Menderes Mahallesi toz toprak içinde kalmayacakMenderes Mahallesi toz toprak içinde kalmayacak :Burdur Belediyesi Basın Bürüsu’ndan yapılan açıklama ile Menderes Mahallesini şehir merkezine bağlayan en uygun nokta olan Fatih Cami civarında çift şeritli alt geçit yapılmasının planlandığı ve proje hazırlandığı, Burdur Belediyesi olarak Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ile görüşme sağlanmasıyla projenin olumlu karşılandığı, TCDD 7. Bölge Müdürlüğü tarafından projenin 2015 yatırım planına alınacağının, Burdur Belediyesine bildirildiği ifade edildiği belirtildi.

Son yapılan görüşmelerde uyduruk gerekçelerle böyle bir yatırımın gereksiz olduğunun Burdur Belediyesine bildirildiği bilgisine de açıklamada yer verilerek, Burdur Belediyesi olarak vatandaşların toz toprak içerisinde kalmasına göz yumulmayacağı, Bu gecikmenin Burdur Belediyesi’nden kaynaklanmadığı,TCDD adına Burdur Halkı’ndan özür dilendiği ifade edildi ve Burdur Belediyesi olarak, asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte vatandaşların toz ve topraktan kurtarılacağı sözü verildi;
Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, göreve geldiği günden bugüne Menderes Mahallemizdeki hemzemin geçit sıkıntısının çözümlenmesi için çalışma başlatmıştır. Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz’in talimatıyla Menderes Mahallemizi şehir merkezine bağlayan en uygun nokta olan Fatih Cami civarında çift şeritli alt geçit yapılması planmış ve proje hazırlanmıştır. Burdur Belediyesi olarak Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ile görüşme sağlanmış projemiz olumlu karşılanmıştır. TCDD 7. Bölge Müdürlüğü tarafından projemizin 2015 yatırım planına alınacağı Burdur Belediyesine bildirilmiştir.
Bu süreç içerisinde Menderes Mahallesi’nde yeniden bir asfaltlama çalışması olmaması amacıyla asfaltlama çalışması yapılmamıştır. Alt geçit için yolların tekrar kazılacak olması halkımızın ve devletimizin olanaklarının boşuna kullanılması olacağından asfalt çalışması bekletilmiştir.
İlimiz Milletvekili Sayın Bayram Özçelik ile yaptığımız görüşmelerde konunun takipçisi olacağını ve 2015 yılı yatırım planına alınacağının bildirmiştir. Süreç içerisinde bir gelişme olmaması sebebiyle Sayın Özçelik ile tekrar görüşülmüş yazılı bir cevap beklediğini kurumumuza bildirmiştir.
Son yaptığımız görüşmelerde uyduruk gerekçelerle böyle bir yatırımın gereksiz olduğu kurumumuza bildirilmiştir. Üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız ki 2015 yatırım planlaması içerisine projelendirilen ve yaklaşık maliyeti hesap ettirilen yatırım, TCDD tarafından maalesef Burdur Halkına çok görülmüştür.
Burdur Belediyesi olarak vatandaşımızın toz toprak içerisinde kalmasına göz yummayacağız. Bu gecikme Burdur Belediyesi tarafından kaynaklanmadığı belirtip TCDD adına Burdur Halkı’ndan özür dileriz. Burdur Belediyesi olarak asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte vatandaşımızı toz ve topraktan kurtaracağımızın sözünü vermek istiyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Reklamlar