Nazillide İki Mahalle Asma Köprüyle BağlandıNazillide İki Mahalle Asma Köprüyle Bağlandı :Nazilli Belediyesi, şehir merkezinden geçen Dereköy Çayı üzerine iki mahallenin bağlantısını sağlayan asma yaya köprüsü yaparak, Cumhuriyet ve Yeşilyurt Mahalle sakinlerine geçiş kolaylığı sağladı.
Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı ziyaret eden Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Özmen ile Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı İrfan Teyfur iki mahalle arasından geçen Dereköy çayı üzerine yaya geçişi sağlayacak bir bağlantı köprüsü yapılması için talepte bulundular. Yeşilyurt ve Cumhuriyet mahallesine yaya geçişlerinin mevcut tren yolu köprüsü yada Devlet karayolu köprüsü üzerinden yapıldığını belirten muhtarlar iki geçiş noktası arasındaki mesafenin 300 metre olmasından dolayı yayaların zaman kaybı yaşadığı gibi devlet karayolu ve tren yolu köprülerinde de hayati tehlike yaşadıklarını ifade etmeleri üzerine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık iki geçiş hattı arasında kalan 300 metre mesafelik arada bir yaya bağlantı köprüsünün yapılması talimatını verdi.
Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın talimatı doğrultusunda Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü gerekli ön çalışmaları yaparak Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından Nazilli’nin ortasından geçen Dereköy çayı üzerinde daha önce belirli aralıklar ile yaptığı 5 adet asma yaya köprülerin özelliklerini taşıyan nitelikteki asma köprünün yapımını tamamladı. Nazilli Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi ile Yeşilyurt Mahallesini birbirine bağlayan 17 metre uzunluğunda 2 metre genişliğinde çelik profil karkaslı, korkulukları da dahil ahşap kaplamalı altıncı köprünün yapımı tamamlanarak vatandaşın hizmetine giren asma köprü Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından İhale usulü Yüklenici firmaya yaptırıldı. Yaklaşık 30 bin TL’ye mal olan asma köprü sayesinde Yeşilyurt ve Cumhuriyet Mahallesinde oturan vatandaşların iki mahalle arasındaki geçişlerinde kolaylık sağlanmış oldu.
nazillide-iki-mahalle-asma-kopruyle-baglandi

Reklamlar