Ölümlü Tren Kazasında İhmal Şüphesi

Ölümlü Tren Kazasında İhmal Şüphesi :Balıkesir’den Adana’ya zeytin getiren kamyon sürücüsünün, hemzemin geçitte trenin çarpması sonucu ölmesinin ardından sürücünün bağlı olduğu şirketin görevlisi, o an bariyerlerin açık olduğunu belirtti.

Kaza, 2 gün önce Sarıçam ilçesinde bulunan Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana geldi. Üzeyr Melik (55) 10 H 8650 plakalı kamyona Balıkesir’den zeytin yükleyip Adana’ya gelmek için yola çıktı. Sabah saat 05.00 sıralarında Adana’ya giriş yapan Melik, saat 05.30’da da Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ne giriş yaptı. Melik, sanayi bölgesinin girişindeki hemzemin geçitten geçmek isterken iddiaya göre tren geleceği için bariyer indirildi ancak buna rağmen hemzemin geçitten geçmek isteyen Melik’in kullandığı kamyona tren ortadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle yaklaşık 4 metre savrulan kamyon, refüjdeki palmiye ağacına çarpıp kökünden söktü. Sürücü Melik ise, sürücü koltuğundan fırladığı yolcu koltuğu kısmında sıkışarak hayatını kaybetti.

Bariyerin kapalı olduğu iddialarını reddeden zeytin firmasının görevlisi Güray Canoğlu, kazanın sebebinin tren makinisti ya da bariyerleri kontrol eden görevlinin ihmali olduğunu söyledi. Medyada yer alan haberleri doğru olmadığını söyleyen Canoğlu, “Oradaki fotoğraflarda da belli. Bir taraftaki bariyerlerin zarar görmediği gayet net. Orada eğer bir kamyon zorlasaydı bariyeri, o yöne doğru devrilirdi ama tersine devrilmiş. Şoförün ailesi mağdur, şirketimiz de mağdur. O an orada bulunan güvenlik kameralarının da günlerdir kayıtta olmaması ayrı bir sorun” diye konuştu.

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.