Polis hemzemin geçitlerinde önlem alıyor (Foto Galeri)

Polis hemzemin geçitlerinde önlem alıyor :MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde trenlerin çocuklar tarafından taşlanmasından sonra polis trenin geçiş saatlerinde hemzemin geçitlerinde önlem almaya başladı.

Trenin geçiş saatlerinde en az 3 hemzemin geçişlerinde önlem almaya çalışan sivil polis tren geçisini sağladıktan sonra normal görevine dönüyor. Geçmiş yıllar da çocuklar tarafından atılan taşlarla trenin camları kırılmış, polis önlem almaya başlamıştı. Geçen Pazar gecesi Uşak – İzmir seferini yapan tren yolcu almak için durduğu Turgutlu Tren Garı’nda taşlandı, trenin makinisti yaralanmıştı

Çarşamba günü saat 18.00 sıralarında TOKİ hemzemin geçitinde tren geçisi için sivil polis önlem aldığı sırada tren raylarında oturan şüpheli bir bayan polis tarafından etkisiz hale getirildi.

Genelde tren taşlayanların ufak çocuklar olduğunu belirten çevre sakinleri bazen de akli yetersizliği olan vatandaşların trenleri taşladığını söyledi.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar