Taflana raylı sistem mi metrobüs hattı mı yapılacakTaflana raylı sistem mi metrobüs hattı mı yapılacak :Samsun İl Koordinasyon Kurulu Mart 2015 Yılı Toplantısı Vali İbrahim Şahin başkanlığında yapıldı.

Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Mart 2015 tarihi itibari ile yatırımcı bölge ve il müdürlükleri ile belediyelerden alınan raporlara göre yapılan yatırımların gerçekleşme durumları değerlendirildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt’un Atakum ilçesi Taflan bölgesine yapılacak olan raylı sistemin yerine metrobüs olabileceğini söylemesi üzerine Vali İbrahim Şahin araya girerek “Büyükşehir Belediyesi tarafından Taflan bölgesine yapılacak olan raylı sistem çok sevindirici olmuştur. Ancak burada metrobüsten bahsettiniz. Bütün gelişmiş dünya ülkeleri artık raylı sistemi olabildiğince şehirlere yaymaktadır. Bu hatta yapılacak metrobüs hattının Tekkeköy ilçesine yapılacak olan raylı sistem gibi olması yönünde çalışmalar yapılması gerekmektedir. bugün sizlere maliyetli gibi görünen raylı sistem önümüzdeki dönem içerisinde maliyeti belki on kat artacaktır. Bir başka üzerinde durmamız gereken konu elektrik tasarrufu konusunda ülkemiz çok ciddi bir sıkıntı yaşadı. Adeta bu bizim için de bir sınavdı. İlimizdeki barajlar sebebiyle Samsun’a elektrik erken verildi. Ülkemizde üretilen elektriğin yüzde 60’ı doğal gaz çevrim santralleriyle üretilmektedir” ifadelerini kullandı.

Reklamlar