TCDD – THY Güçlerini BirleştiriyorTCDD – THY Güçlerini Birleştiriyor : 158 yıllık TCDD ile 81 yıllık THY hizmet kalitesini arttırmak amacıyla, 21 Nisan Salı günü saat 10.00’da TCDD Genel Müdürlüğü Protokol Girişi’nde TCDD Genel Müdürü Ömer YILDIZ ve THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel KOTİL’in katılımıyla işbirliği protokolü imzalıyor.

Protokol çerçevesinde; yüksek hızlı trenlerde görev alan hostesler ve yine garlarda görevli bulunan personele yönelik “Yolcu İlişkileri Eğitimi” verilmesine başlanacak.

TCDD’nin ve THY’nin taşımacılık alanındaki tecrübelerini paylaşacağı protokol kapsamında;

  • YHT ve gar personeli eğitimi konusunda THY ilgili üniteleri ile ortak bir çalışma programı gerçekleştirilecek. YHT hosteslerine, “Yolcu İlişkileri”, “Ekip Kaynak Yönetimi” ve “Protokol Kuralları” çerçevesinde eğitim verilecek.
  • THY eğitim sistemi geliştirme konusunda TCDD’ye destek olacak.
  • Her iki kurumun bilet satış sisteminde ortaklaşa bilet promosyonları düzenlenecek.
  • THY’nin Miles&Smiles programı dâhilinde yolcularına kazandırdığı mil puanları, TCDD’nin YHT ve anahat tren bilet alımlarında kullanılabilecek.
  • Özellikle THY’nin hizmet vermediği yerlerde ve TCDD hatları üzerinde olan yerleşim yerlerine ulaşımla ilgili olarak yurtiçi ve yurtdışı uçak bağlantısı ile kombine taşıma koridorları belirlenecek bu koridorlarda seyahat eden kombine yolculara ekstra indirim paketleri tanımlanarak satışa sunulacak.
  • Her iki kurum bilet satış sistemlerinin birbiri ile entegrasyonu sağlanarak gişe, acente, interaktif kanallarda her iki kurumun biletleri satılacak.

Reklamlar