TTK lokomotif kiralayacakTTK lokomotif kiralayacak :Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), kömür vagonlarının dolu-boş nakil işlemi için ihaleyle, lokomotif kiralayacak.

TTK Karadon Müessese Müdürlüğüne ait lavuarın kömür yükleme sahası ile TCDD Çatalağzı gar sahası arasında kömür vagonlarının dolu-boş olarak nakil işlemi için lokomotifin 3 yıl kiralanmasına ilişkin ihale teklifleri, 18 Mayıs Pazartesi’ye kadar verilebilecek.

Hizmet verecek lokomotifin yaklaşık 10-12 dolu vagonu sürükleyerek götürme ve asgari 500 HP gücüne sahip olacağı belirtilen ihale şartnamesine göre, kömür ortamında çalışacağından cer motorlu (lokomotifin hareketini sağlayan motor) olmayıp, diesel hidrolik özelliliğinin yanı sıra mekanik, pnomatik, hidrolik, termik, elektrik ve elektronik teçhizatının çevre ile iklim şartlarında güvenilir performans sağlaması istenecek.

Kiralanan lokomotif, TTK Karadon Müessese Müdürlüğüne ait lavuarı kömür yükleme sahası ile TCDD Çatalağzı gar sahası arasında kömür vagonlarının dolu-boş olarak nakil işleminde kullanılacak.

Kira sözleşmesi, 19 Temmuz tarihinden itibaren 3 yıl geçerli olacak.

Reklamlar