TÜHİS ile DEMİRYOL-İŞ arasında 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri başladı

TÜHİS ile DEMİRYOL-İŞ arasında 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri başladı :TÜHİS ile DEMİRYOL-İŞ arasında 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, 21 Nisan 2015’te TCDD Genel Müdürlüğü’nde başladı.


“ÇALIŞANLARIN, EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALMASINI ÖNEMSİYORUZ”

TCDD, Bağlı Ortaklıklar, Demiryol-İş ve TÜHİS yetkililerinin katılımıyla başlayan görüşmelerin açılışında konuşan TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız “Demiryol-İş’le bugüne kadar iyi noktalara geldik. Köklü geçmişe sahip bir kurumda çalışıyoruz ve daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz, çalışanların emeğinin karşılığını almasını önemsiyoruz.” diye ifade etti.

Yıldız: “Alman, Fransız, Japon demiryollarına baktığımız zaman bizdeki teknolojinin oradan kaynaklandığını görüyoruz. Biz de yenileşmeye, teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bu bilinç ve şuurla bizim de hareket etmemiz gerektiğini biliyoruz.” diye söyledi.

“TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİNİ VE SÜREÇLERİNİ ÖNEMSİYORUZ”

TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek de, “Demiryolları Genel Müdürlüğü ve Bağlı Ortaklıklarla toplu iş sözleşme müzakereleri yürütüyoruz. Toplu iş sözleşmeleri görüşme süreçleri; tarafların birbirlerini anladığı, olumsuzlukların giderildiği süreçlerdir. Bu yüzden toplu iş sözleşmelerini ve süreçlerini önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.

Çiçek: “Demiryolları bu konularda gerekli hassasiyeti göstermiştir. Ortak akıl sürecinde sorunları çözeceğimize inanıyoruz.” dedi.

“DEMİRYOLLARI SON YILLARDA ATAKTA OLAN GÖZDE KURUMLARDAN BİR TANESİ VE BU KURUMLA ÇALIŞMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM”

Türk-İş ve Demiryol-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ise “Demiryolları Sendikası 1952 yılından beri bu kurumda sözleşme yapıyor. Kurumu önemsiyoruz, Ülkeyi önemsiyoruz. Sendika olarak var olduğumuzu bilen bir kurumuz.” diye ifade etti.

Atalay: ”Bugüne kadar kırmadan dökmeden sözleşmeleri tamamladık. Şimdi de kucaklaşarak sözleşmeyi bitirmeyi arzu ediyoruz. Demiryolları son yıllarda atakta olan gözde kurumlardan bir tanesi dolayısıyla bu kurumla çalışmaktan mutluluk duyuyorum.” diye konuştu.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar