Yht Ankara Garı İnşaatında YangınYht Ankara Garı İnşaatında Yangın :Ankara’da yapımı devam eden Yüksek Hızlı Tren Garı inşaat alanında yangın çıktı. Ankara’da yapımı devam eden Yüksek Hızlı Tren Garı inşaat alanında yangın çıktı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından bir süre sonra kontrol altına alındı.

Olay, dün akşam saat 20.00 sıralarında meydana geldi. Henüz bilinmeyen bir sebeple inşaat alanında yangın çıktı. Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler, yangına hemen müdahale etmeye başladı. İnşaat alanının geniş ve yüksek olmasından dolayı ekipler, yangına iki farklı yönden ve yangın merdivenleri üzerinden su sıkarak müdahale etti. Yangın bir süre sonra kontrol altına alındı. Ekiplerin soğutma çalışmalarının ardından, alevler tamamen söndürüldü. İnşaat alanında maddi hasar gerçekleşti.

Yangının söndürülmesi ve soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından saat 22.15 itibarıyla Sincan-Kayaş arasındaki banliyö tren seferlerinin yeniden başladığı bildirildi.

 

Reklamlar