3. Köprü ‘de 5’inci tabliye de yerleştirildi 1. Köprü ‘de 5’inci tabliye de yerleştirildi :3. Köprü olarak bilinen Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 5’inci tabliyesinin de montajı yapıldı.ICA’nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde çalışmalar devam ediyor.
  TABLİYELERİN 5’İNİN MONTAJI DA TAMAMLANDI
  Çelik tabliye konulması ve montajı işlemleri sürüyor, tabliyelerden 5’inin montajı tamamlandı. 3. Köprü yetkililerinden alınan bilgiye göre; toplam 59 çelik tabliye var. Çelik tabliyelerin yüksekliği 5.5 metre.
  Avrupa yakasına 2 adet ve Asya yakasına 1 adet çelik tabliye konulma işlemi tamamlanmıştı. Kaynakları da yapıldı.
  DENİZ YOLUYLA İNŞAAT SAHASINA İNDİ
  Yeni çelik tabliyeler, deniz yoluyla önce inşaat sahasına getirildi. 1.800 ton taşımalı kapasiteli dev yüzer vinç tarafından karaya indirildi. Öncelikle Asya Yakası’na 940 ton ağırlığında, 24 metre uzunluğunda 59 metre genişliğinde A01 olarak adlandırdığımız tabliye konuldu.
  Ardından son olarak Avrupa Yakası’ndaki aynı özelliklere sahip E02 olarak adlandırdığımız çelik tabliye yerine konuldu. Yani toplamda 5 adet çelik tabliyenin yerleştirilme ve montaj işlemi başarıyla tamamlandı.
  GECE- GÜNDÜZ 1500 KİŞİ ÇALIŞIYOR
  59 adet çelik tabliyenin yapımı için ise toplam üç fabrika sahasında gece-gündüz 1500 kişi çalışıyor. Güney Kore’den gelen çelik saclar, İzmit Gebze’deki imalathanede panel üretimine hazır hale getiriliyor, ardından İstanbul Tuzla’daki fabrikada panel üretimine geçiliyor.
  DÜNYANIN EN GENİŞ KÖPRÜSÜ OLACAK
  Panellerin üretimi sonrası, çelik tabliyelerin oluşturulması için Yalova Altınova’ya sevk ediliyor. 3. Boğaz Köprüsü, rekor niteliğindeki 1408 metrelik ana açıklığı ile hem raylı sistemi hem de 4 gidiş ve 4 geliş ile kara yolu bağlantısını da üzerinde bulunduran dünyanın en geniş köprüsü olacak.
  3-kopru-de-5inci-tabliye-de-yerlestirildi
Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.