Ankarayda arıza metroda sızıntıAnkarayda arıza metroda sızıntı :Raylı ulaşım dün de güne sancılı başladı. Sabah 09.00 sıralarında Ankaray’ın Dikimevi istasyonunda meydana gelen teknik arıza nedeniyle seferler 30 dakika durdu. Tavanı akıtan Çayyolu metrosunun Söğütözü istasyonu ise yağmurun da etkisiyle göle döndü.

Ankara Hürriyet’in daha önce ‘Şıp şıp Söğütözü’ başlığıyla gündeme getirdiği, Çayyolu metrosunun Söğütözü istasyonu, son günlerde kentte etkili olan sağanak yağışın ardından göle döndü.
Geçen yıl hizmete giren metro hattında yaşanan sorunlar bir türlü çözüme kavuşturulamazken, Söğütözü istasyonun tavanı, birçok yerinden su akıtmaya devam ediyor. Görevliler, su akan bölgeleri şeritler ve kaygan zemin uyarılarıyla kapatırken, ellerine aldıkları paspaslarla biriken suyu temizlemek için yoğun çaba harcıyor.

ENGELLİ ASANSÖRÜ DEVRE DIŞI

Yağışların ardından yoğun su biriken metro istasyonunun engelli asansörü de devre dışı kaldı. Girişi şeritle kapatılan asansörün tabanındaki su birikinti oluşturdu. Akan suyun bir bölümünün de tren raylarının olduğu bölümde birikmesi de dikkat çekti. Metroyu kullanan vatandaşlar, birçok yerden su akıtan Söğütözü istasyonunun, sorununun giderilmesini bekliyor.

SEFERLERE 30 DAKİKA DURDU

Ankaray’ın Dikimevi istasyonunda dün sabah saat 09.00 sıralarında teknik bir arıza meydana geldi. Arıza nedeniyle Dikimevi ile Kızılay arasındaki metro seferleri yarım saat durdu. Yapılan anons ve istasyon girişine çekilen şeritlerle Dikimevi istasyonu, giriş ve çıkışa kapatıldı. Vatandaşların ulaşımı ise Kızılay yönüne giden EGO otobüsleriyle sağlandı. Otobüslere binmek için Cemal Gürsel Caddesi’ndeki otobüs duraklarına yönelen vatandaşlar, trafiğin sıkışmasına neden oldu. Sabah saatlerinde yaşanan arızlanmaya tepki gösteren vatandaşlar, durak ve otobüslerde oluşan yığılmalara isyan etti.

BALIK İSTİFİ YOLCULUK

Metrodaki aksama nedeniyle işe geç kaldığını belirten Osman C. isimli vatandaş, “İstasyona geldim ancak arızalı diyerek durağa yönlendirdiler. Sabah saatleri olduğu için durakta bekleyenler yola taşıyordu. Durağa gelen otobüslere binerken yaşanana yoğunluk nedeniyle trafik de aksadı. Zaten dolu olan otobüsleri bir de biz doldurduğumuz için balık istifi yolculuk yapmak zorunda kaldık. İşe geç kalmak da bir yere ama metroyu kullanan yaşlı ve hasta insanlar da sabah sabah bu çileyi çekmek zorunda kaldı” diye konuştu.

‘ANKARA’DAN NEFRET EDİYORUM’

Ankaray’da yaşanan arıza sebebiyle yolculuklarına otobüslerle devam etmek zorunda kalan Başkentliler, tepkilerini sosyal medya üzerinden de sürdürdü. Kullanıcıların #ankaray ve #metro hashtagi ile yaplaştığı Twitter’daki paylaşımlardan bazıları şunlar:
@Baharcilingir: Ne demek metro çalışmıyor, ne demek bütün otobüsler dolu! Ankara’dan nefret ediyorum.
@mertskaplan: Ankaray metro hattında yaşanan arıza nedeniyle yolcular trende mahsur kaldı. Tren seferleri yapılamıyor.
@ecesilagul: Metro da bozuldu.

Reklamlar