Aydının Ölüm Yolu Çalışma BekliyorAydının Ölüm Yolu Çalışma Bekliyor :Aydın’ın Efeler ilçesinde en fazla trafik kazaları ile can ve mal kaybının yaşandığı Aydın-Muğla Karayolu yetkililer tarafından çalışma bekliyor.
Aydın-Muğla Karayolu’nda son zamanlarda artan trafik kazalarına rağmen kazaları önleyici her hangi bir tedbirin yada çalışmanın olmaması vatandaşları endişelendiriyor. çözüm Karayolları tarafından yapılacak olan çalışmalar ile son bulacak. Alışveriş merkezi, düğün salonu, restaurant ve otel gibi işletmelerin yoğun olduğu Aydın-Muğla Karayolu’nda yapılacak olan sinyalizasyon sistemi, alt geçit, üst geçit ve yaya geçidi gibi çalışmalar kaza oranlarını düşürmesi bekleniyor. Aydın-Muğla karayolu ile ilgili olarak yapılan istatistiklerde yolun kaza bilançosu açısından hiç açıcı olmadığı belirlenirken yaralı ve ölüm oranlarının yüksek oluşu gerekli çalışmaların kaçınılmaz olacağını da gözler önüne seriyor.
Aydın-Muğla karayolu üzerinde kazaya davetiye çıkarabilecek alanların olduğunu ve buralarda uyarıcı çalışmaların yapılması gerektiğine dikkat çeken Aydın Trafik Denetleme Şube Müdürü Osman Adana, “Aydın-Muğla Karayolu’nda yapılması gereken çalışmalarla ilgili olarak istek ve taleplerimizi gerekli kurumlara ilettik. Aydın-Muğla karayolu üzerinde çok fazla yola giriş çıkışlar var. Bu da kaza oranlarını arttırıyor. Yol üzerinde belirli kavşaklarda uyarıcı levhalar ve sinyalizasyon yapılması kaza oranlarını düşürecektir” dedi.
“EN FAZLA KAZA OVAEYMİR KAVŞAĞINDA YAŞANIYOR”
Aydın-Muğla karayolu üzerinde yaşanan trafik kazları ile ilgili olarak istatistiki bilgiler de veren Adana, “2014 yılında Aydın Muğla yolu üzerinde toplam 88 kaz meydana geldi. Bunların 60’ı yaralamalı ve ölümlü kaza olurken 28 ise maddi hasarlı kazalardır. Bu kazalar sonucunda da 1 kişi hayatını kaybetmiştir. 2015 yılının ilk 4 aylık kaza bilançosu ise 18’dir. Bunlardan 15’i yaralamalı ve ölümlü olurken 3’ü de maddi hasarlı olmuştur. İlk dört aylık bilançoda ise 1 kişi hayatını kaybedip 14 kişi de yaralanmıştır. 2014 yılında en fazla kazanın yaşandığı yerler arasında Ovaeymir kavşağı başı çekiyor” diye konuştu.
HENÜZ BÜYÜKŞEHİRE DEVREDİLMEDİ
Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Aydın-Muğla Karayolu’nun İmam Hatip Kavşağın’dan itibaren henüz Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmeği ifade edildi. Aydın-Muğla Karayolu’nun Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesine aktarılması yönünde Karayolları’na taleplerini de ilettiklerini belirten Aydın BŞB yetkilileri şu an itibariyle İmam Hatip Kavşağı ve sonrasına ait çalışmalarının Karayollarına ait olduğu öne sürdü.

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.