Bakan Işık’tan Gümüşhanelilere Zigana Tüneli MüjdesiBakan Işık’tan Gümüşhanelilere Zigana Tüneli Müjdesi :Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Zigana tünelini yakında ihale edeceklerini belirterek, “Trabzon Havaalanı’na indiğiniz zaman 45 dakika içerisinde Gümüşhane’ye ulaşacaksınız. Hedefimiz 3-4 sene içerisinde en geç hizmete açacağız” dedi.
Eyüp ilçesi Haliç kenarında bulunan Feshane’de “6. Gümüşhane Tanıtım Günleri” etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, MHP İstanbul 2.Bölge Milletvekili adayı Celal Adan, Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti milletvekili adayları, iş adamı Aydın Doğan, çok sayıda STK temsilcisi ile Gümüşhaneli vatandaşlar katıldı.
Etkinlikte bir konuşma yapan Bakan Işık, “Gerçekten her yönüyle gurur duyacağımız bir şehrin insanlarıyız. Bu Gümüşhane öyle bir şehir ki vatanı için, milleti için, bayrağı için, ezanı için değerleri için gözünü kırpmadan canını verir. Onun için de şehit oğlu şehitlerin diyarıdır Gümüşhane. Gümüşhane belki gümüş yataklarından dolayı ismini Gümüşhane olarak aldı. Altın yataklarından dolayı ismini Gümüşhane olarak aldı. Ama inanın Gümüşhane’nin altından da gümüşten de daha değerli bir varlığı vardır. O da insanıdır” şeklinde konuştu.
Gönlündeki Gümüşhane sevgisinin hiç azalmadığını belirten Bakan Işık, “Bizim için manevi değerler çok önemli. Bizim için özellikle bir milleti millet yapan değerler çok önemli. Gümüşhane kendi değerlerini Türkiye’de en çok sahip çıkan illerin başında geliyor. Tabi bugün burada Gümüşhane tanıtım günleri yapıyoruz. Burada iki temel amaç var. Bir tanesi Gümüşhane hemşerilerimizin tanışması kaynaşması. Bunlardan bir tanesi özellikle birbirini tanıyan insanların çocuklarının da birbirini tanımasını sağlamak” dedi.
Zigana tünelini yakında ihale edeceklerini ifade eden Bakan Işık, “Trabzon Havaalanı’na indiğiniz zaman 45 dakika içerisinde Gümüşhane’ye ulaşacaksınız. Hedefimiz 3-4 sene içerisinde en geç hizmete açacağız. İnşallah İstanbul’dan hızlı trenle Gümüşhane’ye, oradan da Trabzon’a ulaşacağız. Projeler hazırlanıyor. Önümüzdeki süreçte inşallah bu ihale de yapılacak ve hızlı treni de Gümüşhane’de göreceğiz” şeklinde konuştu.
Konuşmasının ardından stantları gezen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bir stantta bir esnaf ile sohbet edip börek yedi. Ardından Bakan Işık, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
bakan-isiktan-gumushanelilere-zigana-tuneli-mujdesi

Reklamlar