Beton traversler neden kırılıyorBeton traversler neden kırılıyor :Beton Travers Fabrikasındaki beton blokların işçiler tarafından kırılarak içlerindeki demirlerin alınması vatandaşlarda merak uyandırırken, sağlam gözüken malzemelerin balyozlarla kırılıp un ufak edilmesi de endişe ile izlendi.

Beton Travers Fabrikasındaki beton blokların işçiler tarafından kırılarak içlerindeki demirlerin alınması vatandaşlarda merak uyandırırken, sağlam gözüken malzemelerin balyozlarla kırılıp un ufak edilmesi de endişe ile izlendi.

Ankara yolu üzerindeki Beton Travers Fabrikasındaki çalışmalar vatandaşların merakına yol açarken, eli balyozlu işçilerin yol bakım ve onarım malzemesi olarak kullanılan beton yol bloklarını parçalamaları ise vatandaşlar arasında tepkiyle karşılandı.

Bakım ve onarımda kullanılıyordu
Blok halinde yığın olarak duran blokların eli balyozlu işçiler tarafından kırılıp içlerindeki demirlerin alınması ve betonlarının gelişi güzel çevreye atılmasına tepki gösteren vatandaşlar “Beton bloklar sağlam gözüküyor. Balyozlarla parçalanıp içlerindeki demirlerin bir kenara yığılarak kamyonlarla taşınmasına bir anlam veremedik. Bu malzemeler Demiryollarımızın yol bakım ve onarım malzemesi olarak bu beton bloklar orada istiflenmişti. Şimdi bu malzemeler param parça ediliyor” dediler.

MÜDÜR YARDIMCISI KONU HAKKINDA BİLGİ VERMEDİ.
Vatandaşlardan gelen ihbar üzerine harekete geçen Odak haber Merkezi ekipleri konunun detayını almak için Beton Travers Fabrikası yetkilileri ile görüşmek istediler. Beton blokların kırılmasıyla ilgili nedeni soran ekiplere görüşmek istemediğini söyleyen Fabrika Müdür Yardımcısı habercilerin sorularını cevaplamayacağını söyleyerek konu hakkında bilgi vermek istemedi. Fabrikanın güvenlik görevlilerine talimat veren müdür yardımcısı adını vermekten de imtina ederek soruları yanıtsız bıraktı.

Reklamlar