Bursada heyelan dehşeti… Yol trafiğe kapandıBursada heyelan dehşeti… Yol trafiğe kapandı :Bursa’da toprak kayması nedeniyle yolu trafiğe kapatmaya çalışan polis ekipleri canlarını zor kurtardı. Polis ekiplerinin şeritle yolu kapatıp sürücüleri geri döndürdüğü sırada dağdan kopan tonlarca ağırlıktaki kaya parçaları polislerin bulunduğu yola düştü. Vatandaşlara Kaçın burada durmayın canınızı kurtarın diye seslenen polis ekipleri ölümden döndü. Meydana gelen toprak kayması nedeniyle Bursa’yı Orhaneli ve Keles gibi dağ ilçeleri ile Tavşanlı ve Kütahya’ya ya bağlayan karayolu trafiğe kapatıldı.
Büyük bir gürültü ile kopan kaya parçaları Karayolunu kısmen trafiğe kapattı. Buna rağmen bazı sürücülerin canlarını hiçe sayıp yoldan geçmeye çalıştıkları görüldü. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri yolu çift yönlü olarak şeritle kesip trafiğe kapatmak istedi.
POLİSLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ…
Ancak polis ekiplerinin sürücüleri durdurup geriye döndürdükleri sırada dağdan kopan büyük bir kütle polislerin bulunduğu alana yuvarlanmaya başladı. Bunun üzerine vatandaşlara kaçmaları için kaçın canınızı kurtarın diye seslenen ekipler kayaların altında kalmaktan son anda kurtuldu. Büyük bir fedakarlıkla çalışan polis ekipleri arada kalan sürücülere tek tek eşlik edip güvenli bölgeye geçirdiler.
EVLERİNİ BOŞALTTILAR…
Birleşmiş Milletler Kültür Mirası kapsamına alınan tarihi Misi Köyü’nün Bursa – Orhaneli Karayolu cephesinde bulunan bazı evlerdeki vatandaşlar can güvenliği endişesiyle evlerini boşaltmak zorunda kaldılar. Misi Deresi kenarında bulunan çay bahçesindeki vatandaşlar ise büyük bir gürültüyle birlikte yaşanan toprak kaymasının ardından çay bahçelerini terk etmek zorunda kaldılar.
YOL TRAFİĞE KAPATILDI,,,
Aynı bölgede işletmecilik yapan bazı iş yeri sahipleri ise kaymanın öğle saatlerinde başlamış olmasına rağmen her hangi bir tedbir alınmadığı için karayolları ve belediye ekiplerine ateş püskürdü. Toprak kaymasının sabaha kadar devam etmesinin beklendiği yolda geçişlere izin verilmiyor.
bursada-heyelan-dehseti-yol-trafige-kapandi

Reklamlar