Demiryolu güzergahında kimyasal ot mücadelesi yapılacakDemiryolu güzergahında kimyasal ot mücadelesi yapılacak : Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Devlet Demiryolları güzergahı boyunca kimyasal ilaçlama yapılacağı uyarısı yapıldı.

Tren rayları boyunca ilaçlama yapılacak.

Batman Valiliği, demiryolu güzergâhında yapılacak ilaçlama konusunda, ilaçlama yapılan sahaya hayvanların sokulmaması uyarısında bulundu.

Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, demiryolu güzergâhında 25 Mayıs ile 04 Haziran tarihleri arasında balast temizliğini korumak amacı ile kimyasal ot mücadelesi yapılacağı, ilaçlama yapılan sahaya hayvanların sokulmaması gerektiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Devlet Demiryolları İşletmesi Malatya 5. Bölge Müdürlüğü görev bölgesi olan Narlı – Malatya, Malatya – Kurtalan, Yolçatı – Tatvan, Malatya – Çetinkaya ve Van – Kapıköy istasyonları arasındaki demiryolu güzergâhları 25 Mayıs ile 04 Haziran tarihleri arasında balast temizliğini korumak amacı ile kimyasal ot mücadelesi yapılacaktır.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Can ve mal emniyeti açısından ilaçlama yapılacak sahalara hayvan sokulmaması gerekmektedir.” uyarısında bulunuldu.

 

Reklamlar