Eminönü Alibeyköy tramvayının durakları belirlendi

Eminönü Alibeyköy tramvayının durakları belirlendi :13 kilometre uzunluğa sahip olan Eminönü Alibeyköy tramvay hattındaki 19 durak ve entegre edileceği diğer hatların detayları belirlendi.

Uzunluğu 13 kilometre olan Eyüp Alibeyköy Tramvay hattı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor. Eminönü – Eyüp – Alibeyköy Tramvay Hattı projesinde 19 istasyona yer veriliyor. İşte Eminönü – Eyüp – Alibeyköy Tramvay Hattı projesinin detayları;
30 DAKİKADA ULAŞIM

HT Emlak’ın haberine göre; 25 bin yolcu kapasitesine sahip olan Eminönü – Eyüp – Alibeyköy Tramvay Hattı projesi, Eminönü ve Alibeyköy arasındaki ulaşım süresini 30 dakikaya indiriyor. Eminönü – Eyüp – Alibeyköy Tramvay Hattı projesinin hemen yanında bir bisiklet yolu yapılacak ve rayların geçtiği alandaki yeşil doku korunarak bir yeşil hat oluşturulacak. Eminönü Alibeyköy hattının 2019’da tamamlanması hedefleniyor.
EMİNÖNÜ-EYÜP-ALİBEYKÖY TRAMVAY HATTI DURAKLARI

Eminönü – Eyüp – Alibeyköy Tramvay Hattı durakları ise şöyle;
1- Eminönü
2- Küçükpazar
3- Haliç
4- Cibali
5- Fener
6- Balat
7- Feshane
8- Eyüp Teleferik
9- Devlet Hastanesi
10- Silahtarağa Mahallesi
11- Sakarya Mahallesi
12- Bilgi
13- Alibeyköy Merkez
14- Alibeyköy Metro
15- Cep Otogarı
16- Eyüp Belediyesi
17- Demirkapı
18- Bayrampaşa
19- Meydan
NEREYE ENTEGRE OLACAK

Eminönü – Eyüp – Alibeyköy Tramvay Hattı; Eminönü istasyonunda Kabataş – Bağcılar tramvay hattı ile Küçükpazar istasyonunda Hacıosman-Yenikapı metro hattı ile Ayvansaray istasyonunda metrobüs ile Eyüp istasyonunda Eyüp-Piyerloti teleferik hattı ile Alibeyköy istasyonunda Kabataş-Mecidiyeköy Mahmutbey metro hattı ile entegre edilecek.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.