Keçiören metrosu alay konusu olduKeçiören metrosu alay konusu oldu :Yaklaşık 12 yıldır yapımı devam eden Keçiören metrosu, vatandaşlar arasında espri konusu oldu. Yeni evlenen bir çift, düğün arabasının arkasına “Aşkımız Keçiören metrosu gibi hiç bitmesin” diye yazdı. Sosyal medyada paylaşılan görsel büyük alaka çekti.

Yaklaşık olarak 12 yıldır yapımı devam eden Keçiören metrosu sosyal medyada dillere düştü. Yapıma Başkent Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz 2003’de başlanan metro inşaatını şubat 2012’de Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı devraldı.

DALGA KONUSU OLDU

Habervaktim gazetesinin haberine göre, uzun yıllardır yapılması beklenen Keçiören metrosunun bitmemesi vatandaşlar arasında dalga konusu oldu. Evlenen bir çift düğün arabasının arkasına “Aşkımız Keçiören Metrosu Gibi Hiç Bitmesin” yazarak metronun bitmemesiyle alay etti. Keçiörenli vatandaşlarda metrodan ümitlerini kesmiş durumda. 2003 yılında büyük ümitler bağlanan metronun uzunluğu ise Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının verilerine göre 9.220 metre. Bu mesafeyi 13 seneye böldüğümüz vakit sene başına 709 metre düşüyor.

2015 YILINDA KESİNLİKLE AÇACAĞIZ

Keçiören’den adı değişerek Anadolu Meydanı olan Tandoğan’a (Yeni Gar Binasına) kadar yapılacak olan hat sırasıyla; Gazino, Dutluk, Kuyubaşı, Mecidiye, Belediye, Meteoroloji, Dışkapı, ASKİ, AKM istasyonlarından geçecek. Keçiören metrosu için çalışmaların devam ettiğini belirten Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, “Özellikle havalandırmaya yönelik teknik bir takım sıkıntılar ortaya çıkmış. Onları çözüyorlar, herhangi bir sıkıntımız laf konusu değil. 2015 yılında kesinlikle açacağız” söylemişti. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının bilgilerine göre metroda haziran ayında test sürüşleri başlayacak.

Reklamlar