Kepez Varsaka tramvay yapılıyor

Kepez Varsaka tramvay yapılıyor :Antalya’da yapılacak olan tramvay hattı eski belediye binası önünden başlayıp Süleyman Demirel Bulvarı’na kadar ulaşacak.Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak Esentepe ve Varsak Karşıyaka Mahallesi sakinlerine yapılacak yatırımları anlattı.
Varsak’a tramvay geliyor


1 yıl önce bölgede yaptığı toplantıda verdiği sözleri hatırlatan Hakan Tütüncü, bölge sakinlerine yeni müjdeler verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Varsak’a tramvay getireceklerini söyleyen Başkan Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü, “Varsak’a getireceğimiz tramvay hattı, eski belediyenin önünden hareket edip Süleyman Demirel Bulvarı’nı takip ederek Yeşil Irmak Caddesi’ne ulaşacak. Oradan Sakarya Bulvarı’na, Otogar’a, Tıp Fakültesi’ne, Eğitim Araştırma Hastanesi’ne, Konyaaltı Caddesi’nden eski nostalji tramvay hattı ile birleşip şehir merkezine gidecek” dedi.
YAPILAŞMA SORUNU ORTADAN KALKTI

Kanayan yara haline gelen yapılaşma sorununa derman olduklarını anlatan Başkan Tütüncü, “2000 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 5000’lik imar planları ile Ayanoğlu, Demirel ve Esentepe Mahallesi’nin geniş bir bölümü ilgilendiren yapılaşma sorunu vardı. Allah’a şükürler olsun ki sözümüzün arkasında durduk ve bu mahallelerimizde yapılaşma engeli ortadan kalktı. Hatta bir kat artışı da vererek yapılaşmanın önünü açtık” dedi.
29 EKİM’DE AÇILACAK

Başkan Tütüncü, 350 yatak kapasiteli Sütçüler Devlet Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldığını belirterek, “Birileri bu sözlere inanmayın, seçim vaadi bunlar dediler. Ancak biz sözümü tuttuk ve Sütçüler Devlet Hastanesi’nin 29 Ekim 2015’te açılışını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar