Kocaeli tramvay hattı ihalesi gerçekleştirildiKocaeli tramvay hattı ihalesi gerçekleştirildi :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak tramvay hattının ihalesi Büyükşehir ihale salonunda gerçekleştirildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan 7 kilometre uzunluğundaki tramvay hattı ihalesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ihale salonunda düzenlendi. Katılımın yüksek olduğu ihaleye 12 firma teklif verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Raylı Sistemler Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihale kapsamında Sekapark ile Otogar arasında 7 kilometre uzunluğunda bir güzergaha sahip tramvay hattı yapımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda gerçekleştirilecek proje kapsamında kent merkezi ve yakın çevresinde bulunan konut alanları ile rekreasyon alanlarının yolcu taleplerinin karşılanması sağlanacak. Diğer toplu taşıma araçlarıyla entegre edilecek olan tramvay hattı, toplu taşıma araçlarının kent merkezi trafiğine olan etkilerinin azalmasını sağlayacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu’nda gerçekleştirilen Sekapark-Otogar arası tramvay hattı ihalesine 12 firma teklif verdi. En yüksek teklif 172 milyon 660 bin TL ile Ray Mühendislik Müşavir İnşaat firması tarafından verilirken, en düşük teklif 111 milyon 142 bin 278 TL ile Adfa İnşaat ve Yörük Yapı Mühendislik’ten geldi. İhale sonucu komisyon değerlendirmesinden sonra açıklanacak. İhale kapsamında imzalar atıldıktan sonra 10 gün içerisinde işin başlaması ve 550 takvim günü içinde tamamlanması gerekiyor.

İhale sonucu için burayı tıklayınız.

Reklamlar