Konya toplu taşımada çağ atlıyor

Konya toplu taşımada çağ atlıyor : Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen şehir içi toplu taşımada yenileme çalışmaları sona yaklaşıyor.


Senelerdir Konya toplum taşımacılığında süren yenileme çalışmaları hız kaybetmeden davam ediyor. Önce yeni tramvayların şehre gelmesiyle yeni döneme giren Konya Büyükşehir Belediyesi, doğal gazlı otobüslerinde hizmete konulmasıyla toplu taşımacılıkta büyük bir adım attı.

“TOPLU TAŞIMADA MODERNİZASYON SÜRÜYOR”

Sonrasında yeni tramvayların eski raylarla uyuşmazlığını ortadan kaldırmak amacıyla ray yenileme ve döşeme çalışmaları başlatıldı. Bölüm bölüm ray değiştirme ve yeni rayları döşemeye başlayan belediye, toplu taşımada modernizasyonunu sürdürdü. Konya’da tramvay olmayan bölgelere de hat döşeyen Büyükşehir Belediyesi, Alaaddin-Mevlana ve Mevlana-Adliye olmak üzere yeni tramvay hatları kurdu. Akabinde şehir içinde otobüs ve tramvay duraklarında da yeni düzenlemelere giden Büyükşehir Belediyesi durakların tamamını yeniledi. Yenilenmeyen durakların çalışmaları da devam ediyor.

“KONYALILAR MEMNUN”

Konya’nın toplu taşımada senelerdir çok çektiğini belirten vatandaşlar, çalışmaların Konya’nın ulaşımda kazanacağı büyük bir adım olduğunu kaydetti. Çalışmaların bir an önce bitirilmesini vurgulayan Konyalılar özellikle yeni tramvay hatlarının bir an önce hizmete açılmasını istedi. Vatandaşlar ayrıca belediyenin çalışmalarına hız kazandırmasını da belirterek büyükşehir belediyesine teşekkürlerini iletti.

 


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar