Konyada 1 Mayısı Tramvay Hattına Ray Döşeyerek GeçirdilerKonyada 1 Mayısı Tramvay Hattına Ray Döşeyerek Geçirdiler :Hükümete yakınlığıyla bilinen sendikalar Memur-Sen ve Hak-İş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü bu yıl ilk kez Konya’da kutladı. Kimi işçiler ise kutlama alanına 100 metre mesafedeki tramvay hattında ray döşemeye devam etti.

Memur-Sen ve Hak-İş, bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Konya’da kutladı. Sendikalılar, Konya Kent Meydanı’nda miting havasında kutlama yaptı. Çeşitli şehirlerden binlerce işçi ve memur, kutlamalar için otobüslerle Konya’ya getirildi. Kutlamalar Kent Meydanı’nda devam ederken, meydana 100 metre mesafede bazı işçiler tramvay hattında ray döşeme çalışmaları yaptı. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay hattındaki yenileme projesinde çalışan işçiler, 1 Mayıs’ı çalışarak geçirdi.

İşçiler, “Bugün 1 Mayıs işçi bayramı. Size tatil yok mu?” sorusuna “Size nasıl yoksa bize de öyle yok. Yapacak bir şey yok.” şeklinde cevap verdi. İşçiler, öğle saatlerine kadar çalıştıktan sonra yemek molası verdi.

 

Reklamlar