Kozlunun İki Yakası BirleşiyorKozlunun İki Yakası Birleşiyor :Kozlu Deresi üzerinde, Kozlu Merkezi ile Güney Mahallesi’ni birbirine bağlayacak olan köprü inşaatı başlandı.
Dere karşısındaki yerleşimlerin şehir merkezine kolay ulaşımını sağlayacak olan köprü, ağır vasıtaların şehir trafiğinden uzaklaştırılması için de ayrı bir güzergâh oluşturulmasını sağlayacak. Şehir içi otopark sorununun çözümü için dere karşısındaki otopark alanlarına geçişi sağlayacak olan köprünün kazık çakma ve temel oluşturma çalışmaları hızla devam ediyor.
Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Kozlu’nun giriş kısmında öncelikle yapacağımızı söylediğimiz köprülerden bir tanesinin inşaatına başladık. Şu anda Kozlu Deresi’nin üstünde, Kozlu Merkez’ini Güney Mahallesi’ne, Lebi Derya Konutları tarafına bağlayacak olan ve Kozlu’nun iki yakasını birbirine bağlayacak olan köprünün temel çalışmalarını başlatmış bulunuyoruz. Şu anda kazık çakma çalışmaları ve temel oluşturma çalışmaları devam etmektedir. Köprü 38 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde, araç ve yaya için planlandı. Çift yönlü yaya kaldırımları ve araçlar için gidiş – geliş olarak planlandı. Ana hattı çelik konstrüksiyon ve temeli de kazık sistemi olarak planlandı. Yaya ve her türlü aracın geçimine uygun bir köprü olacak. Kozlu girişindeki kavşakla şu anki Kızılay Binası’nın olduğu yakayı birleştiriyor. Bu köprü, Kozlu şehir merkezini hem trafik açısından rahatlatacak, hem de otopark alanlarına kolay ulaşımı sağlayacak. Kozlu’daki otopark sorununu da tamamen çözmüş olacağız. Köprü inşaatı tamamlandığında açılış töreni de yapılacaktır.”

KOZLU DERESİ ÜZERİNDE, KOZLU MERKEZİ İLE GÜNEY MAHALLESİ’Nİ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK OLAN KÖPRÜ İNŞAATI BAŞLANDI. (ONUR ALTINDAĞ/ZONGULDAK-İHA)
KOZLU DERESİ ÜZERİNDE, KOZLU MERKEZİ İLE GÜNEY MAHALLESİ’Nİ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK OLAN KÖPRÜ İNŞAATI BAŞLANDI. (ONUR ALTINDAĞ/ZONGULDAK-İHA)

Reklamlar