Kütahyaya Hızlı Tren Müjdesi Gazelden Geldi

Kütahyaya Hızlı Tren Müjdesi Gazelden Geldi :Kütahyalıların ulaşım konusunda beklediği müjdeyi sonunda Kütahya AK Parti milletvekili adayı İshak Gazel verdi: Yüksek Hızlı Tren geliyor


AK Parti Kütahya milletvekili adayı Av. İshak Gazel Kütahya’lıların yüzünü güldürecek projeleri SABAH Anadolu’ya anlattı. Gazel’in en büyük müjdesi ise Yüksek Hızlı Tren…. Kütahya’da herkesin dilinde Yüksek Hızlı Tren (YHT) olduğunu ifade eden Gazel “Bazı art niyetliler YHT Kütahya’ya gelmiyor, Kütahya’dan geçmeyecek diye dedikodu yapıyorlar.Yaptığımız ziyaretlerde ve toplantılarda bize en çok ve ilk sorulan soru budur. Ben şunu kesinlikle açıklamak ve müjde vermek isterim. Yüksek Hızlı Tren Kütahya’ya geliyor. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı AK Parti seçim beyannamesinde Kütahya’ya da yer verildi. Bunlardan biri YHT yapımı, diğeri ise modern şehir hastanesidir. Biz Kütahya olarak şanslıyız, zira bu önemli iki konu AK Parti seçim beyannamesinde yer aldı. Ayrıca başbakanımız Kütahya mitinginde bunu doğruladı ve halkımıza kürsüden söz verdi. YHT yapımına 2016’da başlanacak ve İstanbul-Antalya güzergahında yer alacaktır. Eskişehir-Kütahya hattı 54 km. olarak yatırım programında yer almıştır. Bunun aksini söyleyenler mahcup olacaklardır” dedi.

BÖLGEMİZİN MERKEZİ OLACAK
Zafer havalimanından sonra  Yüksek hızlı tren ve karayolları ile Kütahya’nın ulaşımda merkez haline geldiğini de ifade eden Gazel sözlerinin şöyle sürdürdü: “Termal turizme yer altı kaynaklarını en rasyonel şekilde kullanarak ulaşacağız. Kütahya’nın verimli tarım alanları daha modern yöntemlerle maksimum verime ulaştırılacaktır. Kütahya’da şeker pancarı, buğday, arpa gibi tahıl ürünlerinin yanı sıra, vişne, kiraz, çilek, erik, elma, armut gibi meyveler ve domates, biber gibi bu yöreye özgü lezzetler de daha fazla üretilecektir. Bu nedenle 13 yılda 49 gölet inşa ederek hizmete sunduk. Tarımsal ürünler artık sulu tarımla sağlıklı olarak piyasaya sunulacak ve çiftçilerimizin gelir seviyesi yükseltilecektir. Organize sanayi merkezlerimizin sayısını artırıyoruz. Şu anda 4 OSB var. 5’inci Altıntaş Zafer OSB, 6’ncı ise dünyanın en stratejik madeni olan boraksla ilgili olacak. Şu anda merkezde bir Gümrük Müdürlüğü kurduk. Sıra ‘ihtisas gümrüğü’nde. İhtisas gümrüğü çini, porselen ve seramik ağırlıklı olacak. Kütahya’nın ilk merkez dağıtım ve lojistik merkezi olacak. Bir çok ülkeden ithal edilen porselen ürünler önce Kütahya ihtisas gümrüğüne gelecek sonra ülke çapında dağıtımı yapılacak.” Gazel, eğitim alanında hayata geçirilecek projelerden de bahsederek “Dumlupınar Üniversitesi’nin öğrenci sayısı 20 binden 50 bine ulaştı. 13 yıllık AK Parti döneminde 10 yeni fakülte açıldı. Kütahya’nın orman alanı yüzde 54’tür. Bu nedenle mutlaka bir Orman Mühendisliği Fakültesi açılacaktır. Ayrıca ikinci üniversitenin kurulması için gerekli alt yapı ve imkanlar mevcuttur. Yoncalı Kaplıcaları’nda turizm meslek lisesi açıldı. Bu yıl öğretime açılıyor. Kütahya bölgemiz eğitim ve termal merkezi haline geliyor” diye konuştu.

‘KALKINMA YENİ TÜRKİYE İLE MÜMKÜN’
AK Parti Milletvekili adayı Av. İshak Gazel “Kütahya’nın ve ülkemizin daha çok kalkınması yeni Türkiye ile mümkün olacaktır” dedi. Genç bir milletvekili adayı olduğunu belirten Gazel, “Bu seçimlerde 18 yaşını dolduran ve ilk kez oy kullanacaklar eski sıkıntılı koalisyon dönemlerini hatırlamaz. Ben o günleri hatırlamak bile istemiyorum. İstikrarsızlık, yokluk, karmaşa… Koalisyonlardan hatırladığım bunların sadece bazıları. 2002’de AK Parti kurulduktan sonra çözüm odaklı siyaset üretmeye başladı. Sıkıntılılar gitmeye, yerini istikrarlı, itibarlı ve kudretli bir iktidarla güven ortamına bırakmaya başladı. Bu itibar ve kudreti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu sağladı. Milletimiz çıtayı yükseltti. ‘Onlar konuşur AK Parti yapar’ sloganı aslında milletimizin bize olan güven ve teveccühünden kaynaklanmıştır. 28 Şubat ve kriz dönemlerini yaşamış biri olarak eski dönemlere dönmemek için AK Parti’ye oy verelim diyorum. Yeni anayasayla başkanlık sistemi de gelecektir. Başkanlık asla diktatörlük değildir. Milletimiz bunu tasvip etmektedir. Kütahya’da 4, Türkiye’de 400 milletvekilini yüce milletimizin teveccühüyle inşallah kazanacağız” diye konuştu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar