Ne Oldu Adana MetrosuNe Oldu Adana Metrosu :MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, metronun ilgili bakanlığa devredilmemesini eleştirdi.
MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, Yurt Mahallesi’ndeki metro istasyonu yanındaki seçim ofisi açılışında, AK Parti iktidarının 4 yıl önce miting meydanında verdiği sözler arasında yer alan Adana Metrosu’nun borçlarıyla birlikte Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’na devredilmemesini eleştirdi.

Seyfettin Yılmaz’ın Reşatbey ve Yavuzlar mahallelerinde mitingi havasında geçen merkez seçim ofislerinin ardından Yurt mahallesindeki seçim ofisi de görkemli bir törenle açıldı.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin Kaya, Karaisalı İlçe Başkanı Ahmet Sezai Yılmaz, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ve Milletvekili Adayı İsa Ayanoğlu ile binlerce vatandaşın katıldığı seçim ofisi açılışı miting havasında gerçekleşti. Kalabalığın arasından tören alanına giren Yılmaz, vatandaşlarla tokalaştı, yükselen alkışlara Bozkurt selamıyla karşılık verdi.

Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde Yurt Metro İstasyonu çıkışındaki seçim bürosunun açılışında alkışlar arasında konuşan Seyfettin Yılmaz, inşaatı 11 yılda tamamlanan ve 526 milyon dolara mal olan Adana Metrosu’nun (Adana Raylı Taşıma Sistemi) hazine garantili dış kaynaklı kredi borcu nedeniyle Adana Büyükşehir Belediyesi’nin gelirinin yüzde 40’ının kesintiye uğradığını anlattı.

Yılmaz, “Dönemin Başbakanı, 2011 seçimleri öncesi Adana mitinginde söz verdi; Adana Metrosu kredi borcuyla birlikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na devredilecekti. 8 kilometrelik Akıncılar-Çukurova Üniversitesi hattının da yapımına başlanacaktı. Geçen süreçte ne oldu? Ankara, İstanbul ve Antalya’da yeni metro ve tramvay hatlarının yapımını Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı üstlendi. Ancak görüyoruz ki, Adana için verilen sözler havada kalmış. Kendi belediyeleri söz konusu olduğunda kararları çabucak alan AKP hükümeti, söz konusu Adana olunca kulağının üstüne yatıyor. AKP iktidarı seçimlerde aldığı başarısız sonuçlardan dolayı Adana’yı cezalandırma yoluna gidiyor. Metro herhangi bir partinin değil, Adana’nın sorunudur. İktidar da her bölgeye eşit davranmak zorundadır. 2 milyondan fazla nüfusu olan bir şehir, partizanca bir tavırla cezalandırılamaz. Milletimiz de bunun gereğini 7 Haziran’da sandıkta yapar” diye konuştu.

Seyfettin Yılmaz, Narlıca Mahallesi’nde de organize edilen toplantıda 7 Haziran seçimlerinin önemini anlattı. Narlıca sakinlerinin MHP’ye tam destek vereceğine olan inancını vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu:
“Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek adıyla hazırladığımız seçim beyannamemiz ile milletimizin hizmetindeyiz. AKP’nin devletin kurumları, milli ve manevi değerler ile vatandaşlarımızın üzerinde oluşturduğu her türlü tahribatı onaracağız.”

Reklamlar