Salarha tüneli ihalesi yapıldıSalarha tüneli ihalesi yapıldı :Rize’nin Dörtyol köyünde AK Parti İl Başkanlığınca düzenlenen mitingle Karayolları Genel Müdürlüğü’ne canlı bağlantı kurularak, Salarha tüneli ihalesi yapıldı.
Dörtyol köyünde düzenlenen mitinge, AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, AK Parti İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti Rize milletvekili adayları Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan, canlı yayınla miting alanına bağlanarak yaptığı açıklamada, Salarha tünelinin ihalesini yaptıklarını belirterek, “30 firma teklif verdi. İhale komisyonumuz dosyaları en kısa sürede inceleyip değerlendirecek, yer teslimini yapıp bu yıl çalışmalara başlamayı hedefliyoruz. Küçükçayır yolu, Dörtyol mevkisi ve Rize Çevre Yolu’nun İlahiyat Fakültesi mevkisinde yapılacak kavşaklarla birbirine bağlanacak ve Sahil Yolu’na da entegre olacak” dedi.
Milletvekili Toptan, bu dağların kendisi için çok derin anlam ifade ettiğini dile getirerek, “Bu köylerden, Mağloz’dan, Aron’dan, Sütlüce’den, Camidağı’ndan, Andon’dan çarşıya gitmek için bu dağları patika yollardan yürüyerek çıkmak zorundaydılar. O günlerden bu günlere. AK Parti geçen süre içinde Rize’mize ve Türkiye’mize çok yatırımlar yaptı. Bu gidişin devam etmesi için istikrarın korunması, Türkiye’nin siyasi çalkantılara girmemesi gerekmektedir” diye konuştu.
Milletvekili Yazıcı ise bazılarının konuştuğunu, bazılarının da hizmet ürettiğini kaydederek, “Bazıları yol keser, bazıları yol açar, milleti rahatlatır. İşte yapan AK Parti kadrolarıdır. Bunun arkasında siz aziz milletimiz var. Bizden öncekiler paranın üzerinde tünel yaptılar. 6 tane tünelleri, sıfırları vardı. O tünelleri söktük attık. Biz şimdi ovaları ve dağları delerek birleştiriyoruz” ifadesini kullandı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.