TCDD Yabancı Otlarla Mücadele Kapsamında Kimyasal İlaçlama YapacakTCDD Yabancı Otlarla Mücadele Kapsamında Kimyasal İlaçlama Yapacak :Demiryollarında, yabancı otlarla mücadele kapsamında kimyasal ilaçlama çalışması yapılacak. Kullanılan ilaçların insan ve hayvan sağlığını olumsuz etkilediğinden, vatandaşların dikkatli olmaları istenildi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğümıntıkasında yabancı otlarla mücadele kapsamında kimyasal ilaçlama çalışması yapılacağı duyuruldu.

Konu ile ilgili Bingöl Valiliği’nden yapılan açıklamada, İnsan ve hayvan sağlığı açısından tehlike oluşturan ilaçlama nedeniyle, belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyon çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

Açıklamada, “Narlı-Malatya, Malatya-Kurtaran, Yolçatı- Tatvan, Malatya-Çetinkaya ve Van-Kadıköy istasyonları arasındaki demiryolu güzergâhında 25 Mayıs 2015-04 Haziran 2015 tarihleri arasında balast temizliğini korumak amacıyla kimyasal ot mücadelesi yapılacaktır. Can ve mal emniyeti açısından ilaçlama yapılacak sahalara hayvan sokulmaması yöre halkımıza önemle duyurulur” denildi.

Öte yandan uzmanlarda, kullanılan ilaçların insan ve hayvan sağlığını olumsuz etkilediğinden, demiryolları ve sınırları dâhilindeki arazilerde belirtilen tarihlerde vatandaşların dikkatli olmalarını ve belirtilen tarihten sonra 10 gün süre ile hayvanlarını otlatmamalarını istedi.

 

Reklamlar