Topbaş Mecidiyeköy-Kabataş Metro Hattının İhalesini YaptıkTopbaş Mecidiyeköy-Kabataş Metro Hattının İhalesini Yaptık :İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa’da Küçükköy Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nin temel atma törenine katıldı.

Gaziosmanpaşa’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Küçükköy Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nin temel atma töreni düzenlendi.

“MECİDİYEKÖY-KABATAŞ METROSUNUN İHALESİ YAPILDI”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, Gaziosmanpaşa’ya yaptıkları yatırımlardan bahseden Kadir Topbaş, şunları söyledi: “Biz Gaziosmanpaşa ilçemize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Burada yaşayan vatandaşlarımız yakın gelecekte burada olmaktan mutluluk duyacaklar. Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı, Gaziosmanpaşa ilçesinden geçmektedir. Mecidiyeköy’den Kabataş istikametine olan metro hattının da ihalesini yaptık. Bunun sayesinde sizler Gaziosmanpaşa’dan metro ile denize ulaşmış olacaksınız.”

“VEZNECİLER’DEN 3. HAVALİMANINA METRO”

Edirnekapı-Sultançiftliği tramvayını kısmen yer altına aldıklarını ifade enden Topbaş, “Buna rağmen, gerçek çözümün metro olacağını söylemiştik. Şimdiki proje çalışmalarımızda Vezneciler’den, Arnavutköy üzerinden de 3. havalimanına gidecek bir metroya dönüştürme çalışmamız sürmektedir. Böylece bu metro hattı ile hem Vezneciler’e, oradan Taksim istikametine ve Marmaray’a ulaşma imkanı olacak. Artık medeni kentlerdeki ulaşım sistemlerine Gaziosmanpaşa da ulaşmış olacak. Gece gündüz demeden bu şehre hizmet etmenin gurunu yaşamaktayız” dedi.

Reklamlar