Üçüncü havalimanı temel atmaya hazırÜçüncü havalimanı temel atmaya hazır :Yer teslimi yapılan İstanbul 3. havalimanında temelin atılmaya hazır olduğunu söyleyen DHMİ Genel Müdürü Yıldırım, “Kredi sözleşmesi bu ay içinde olacak. DHMİ olarak kredi sözleşmesine kısmen garanti veriyoruz” dedi.
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, İstanbul’a yapılacak 3. havalimanında yer tesliminin 1 Mayıs itibarıyla resmen yapıldığını belirterek, “Havalimanının temeli de yakın zamanda atılacak” dedi. 3. havalimanında projenin master planının, zemin problemleri nedeniyle küçük değişikliklere uğradığını ifade eden Yıldırım, havalimanında yakın zamanda temel atma çalışmalarının başlayacağını anlattı. Yıldırım, “Tarih verilmedi, bunu şirket belirleyecek. Ben, önümüzdeki hafta dedim ama son tarih netleşmedi. Önemli olan yer teslimidir. Yatırım süresi çalışmaya başladı. Önemli olan adım adım ve doğru bir şekilde yürümesi” dedi.
KREDİ SÖZLEŞMESİ BU AY
Kredi sözleşmesiyle ilgili herhangi bir sıkıntının olmadığını dile getiren Yıldırım, sözleşmenin bu ay içinde imzalanacağını söyledi. DHMİ olarak kredi sözleşmesine kısmen garanti verdiklerini ifade eden Yıldırım, “Bizim üstleneceğimiz kısım 5 milyar avro civarında. Sözleşme netleşip imzalandıktan sonra kesin rakamlar ortaya çıkacak” diye konuştu.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.