Yenice Lojistik Köy Projesi tüm hızıyla sürüyorYenice Lojistik Köy Projesi tüm hızıyla sürüyor : YENİCE LOJİSTİK KÖY PROJESİ

İlk olarak 1999-2002 yılları arasında Adana’ya yapılması düşünülmüş ancak sonrasında Tarsus’un Yenice Beldesi’ne yapılması kararlaştırılmıştır. Yenice beldesinde 640 dekar alan üzerine kurulma çalışmaları devam eden Lojistik köyün faaliyete girmesiyle kent merkezlerindeki trafik rahatlayacak, taşımacılık hızlanacak, Tarsus yeni istihdam alanına kavuşacaktır.
Arıklı – Yenice arasında kurulması planlanan Lojistik köy, Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük Lojistik Merkezi olması yönüyle öne çıkmakta. Adana ve Mersin dahil olmak üzere tüm indirme-bindirme, makine, techizat, bakım ve onarımları bu merkezde yapılacak.
Tarsus’un ve Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan Lojistik Köy, kamulaştırma sürecinin tamamlanmasının ardından faaliyete geçirilecektir. Lojistik Köyün kurulmasının ardından Yenice bölgenin en büyük makas aktarma noktası olacaktır.
Yenice’deki Lojistik köyde konteynır, araç, makine yedek parçası, tarım aletleri, demir, çelik, boru, gıda maddesi, pamuk, seramik, kimyasal madde, çimento, askerî yük ve ambalaj malzemesinin taşınacağı lojistik köyün tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki yük taşıma oranın da iki kat artış olacaktır.

 

Reklamlar