Havaray ve Viaport Marina Tuzlanın Yıldızını Parlatıyor

Havaray ve Viaport Marina Tuzla’nın Yıldızını Parlatıyor :Metro ve Havaray projeleri ile kent merkezine bağlanacak olan Tuzla, ‘yaz-kış ikamet bölgesi’ olarak yatırımcıların yeni gözdesi oldu.

Yazlık bölgesi olarak algılanan Tuzla, artık bu algıyı yıkıyor. Az katlı yaşamın model bölgesi olarak adlandırılan Tuzla, son dönemdeki gelişmelerle birlikte başrole yükseldi.

TUZLA ARTIK BAŞROLDE OLACAK
Gayrimenkul uzmanı Ayşe Fügen Arda, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Şu anda İstanbul, yoğun bir değişim ve gelişim evresinde. Hemen her gün şehrin yapısını değiştirecek planlarla karşılaşıyoruz. Büyük projeler şehri geleceğe hazırlarken, şüphesiz yatırım fırsatlarını da beraberinde getiriyor. Eskinin yazlık mekanı olan Tuzla, bugün yaz kış yaşanacak, ferah, modern ve lüks bir yaşam alanı olma yolunda hızla ilerliyor.”

VİAPORT MARİNA VE HAVARAY TUZLA’NIN YILDIZINI PARLATIYOR
İstanbul’da çok merkezli kentsel bir yapı planı göz önünde bulundurulduğunda Avrupa ve Asya yakasında yeni kent merkezleri ortaya çıkıyor. Doğru yatırım yapmak isteyenler için öneride bulunan Ayşe Fügen Arda; ‘‘Avrupa Yakası’ndaki yeni merkez 3. Havaalanı çevresi olarak planlanırken, Anadolu Yakası’nın yeni merkezi ise Tuzla olacak. Şu anda gayrimenkul sektörünün önde gelen yatırımcılarının yeni gözdesi durumunda olan Tuzla, Viaport Marina projesi ve ana arterleri birbirine bağlayacak olan Havaray Hattı ile kabuk değiştirecek. Havaray aynı zamanda Marmaray, metro, sahilde yapılması planlanan Viaport Marina ile entegre ulaşımı da sağlayacak” dedi.

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.