Kastamonu Yolu Ulaşıma KapandıKastamonu Yolu Ulaşıma Kapandı :Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yağan yağmurun ardından heyelan ve akan çamur Tosya-Kastamonu Karayolu’nu ulaşıma kapattı.
Akşam saatlerinde başlayan ve şiddetini artıran yağmur kısa kürede sele dönüştü. Şehir merkezinde yollar ve caddelerde sel oluşurken Tosya Çamlıdere Bağlarbaşı Mevkii’nde çamur yola aktı. Yağan yağmurla birlikte tepelerin yamacından kayan toprak ve çamur Kastamonu yolunu trafiğe kapattı. Polis ekipleri ve belediye ekiplerinin uzun sürede ulaştığı Kale yakası Bağlarbaşı Çamlıdere Mevkii Tosya 5. km’de yol açma çalışmalarına devam etti. Belediye Başkan Kazım Şahin olay yerine gelerek çalışmalar hakkında ekiplerden bilgi aldı. Başkan Şahin gazetecilere yaptığı açıklamada” Akşam saat 19:30 ilçemizde meydana gelen şiddetli yağmur ve dolu yağışı sonrası Tosya’yı Kastamonu’ya bağlayan yol güzargahında çamur ve toprak kayması meydana geldi.Bölge Karayolları Müdürlüğü sorumluluk alanında olmasına rağmen belediyemiz vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gerekli ekip ve araçları ile olaya müdahele etti.Kastamonu Karayolları Müdürlüğünü konu hakkında bilğilendirdik.Yalnız karayolları ekipleri bizlerin afet alanına gelmemiz zaman alır siz biz gelene kadar belediye olarak yol açma çalışmalarına başlamamızı rica ettiler.Allah’tan sel felaketi öncesi ve sonrasında herhangi bir can ve mal kaybı olmamıştır.vEkiplerimiz geç saatlere kadar çalışmalara devam ederek Tosya-Kastamonu yolunu trafiğe açaçağız. Ancak şu an itibarı ile yol kapanmış durumdadır” dedi.
1 metreye yakın çamur yığını oluştuğu Tosya -Kastamonu Karayolu’nda Tosya şehir merkezine gelen ve Kastamonu’ya giden araçlar yolda mahsur kaldı. İş makineleriyle birlikte bölgeye gelen belediye ekipleri yol açma çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ederek geç saatlerde Tosya Kastamonu Karayolu’nu trafiğe açtı, yolda uzun kuyruk oluşturan araaçların sürücüleri rahat bir nefes ve uzun bekleyişin ardından yollarına devam edebildi.