Köse tüneli gündemdeKöse tüneli gündemde :Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Gümüşhane-Köse karayolunda Köselilerin yıllardan beri hayali olan Köse Dağı tünel çalışmaları başlatılacağı sözünü verdi.
AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş, Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, geçtiğimiz günlerde Köse barajı üst kısmında ki karayolunda meydana gelen çatlaklar nedeniyle ulaşıma kapanan yolda incelemelerde bulundu.
Bozulan yolun yeniden yapılabilmesi için çalışmaların başlatıldığını söyleyen Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, ayrıca Köse ilçesinin hayali olan Köse dağı tünel çalışması içinde çalışmanın başlatılacağı sözünü verdi.
Heyete eşlik eden Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, “Yılların hayali olan Köse Dağı tünel hayalinin gerçekleşecek olması bizleri fazlası ile mutlu etmiştir. Yolumuzun bir an önce açılması ve tünel yapımı için gösterdiği gayretlerinden dolayı değerli Milletvekilimiz Feramuz Üstün’e, Genel Müdürümüz Cahit Turhan’a ve Bölge Müdürümüze İlçe halkımız adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım.” dedi.