TÜRSİD işletme komisyonu temsilcileri Eskişehir’de buluştu

TÜRSİD işletme komisyonu temsilcileri Eskişehir’de buluştu :Tüm Raylı Sistemler İşletmecileri Derneği (TÜRSİD) İşletme Komisyonunun 6. toplantısı ESTRAM A.Ş’nin ev sahipliğinde 11-12 Haziran 2015’ de Eskişehir’de gerçekleştirildi.

TÜRSİD üyesi işletmelerin bir araya geldiği toplantıda, sektördeki gelişmeler, işletme esnasında karşılaşılan sorunlar ile ortak çözümler gibi konularda bilgi alışverişinde bulunuldu.

ESTRAM A.Ş. İşletim Müdürü ve TÜRSİD İşletme Komisyonu Başkan Yrd. Seher KARA yaptığı açılış konuşmasında; işletme komisyonunun yaptığı faaliyetlerden, bilgi ve tecrübe paylaşımlarından ve komisyonun devamlılığından bahsetti.

Toplantıda hoşgeldiniz konuşmasını ise ev sahibi olarak ESTRAM A.Ş. Genel Müdürü Hakan Murat BAYINDIR yaptı. Konuşmasında tüm TÜRSİD komisyonlarının çalışmalarının önemini vurguladı ve ESTRAM olarak tüm komisyonlara desteklerini esirgemediklerini vurguladı.

Toplantıda kurumların işletme bazındaki mevcut durumları, yeni projeleri, farklı tecrübeleri yapılan konuşmalar ve sunumlarla paylaşıldı. Komisyon çalışmaları kapsamında oluşturulan alt çalışma gruplarından” Türkiye’ de raylı sistem işletmelerinde meydana gelen kazaların analizi” , “Raylı sistemlerde sigorta uygulamaları” , “Raylı sistemlerde güvenlik uygulamaları” yaptıkları çalışmaları sunumlarla aktardılar.

Yapılan değerlendirmeler sonucu alt komisyonların görevleri ile ilgili birtakım yeni kararlar alındı. Toplantıya; İSTANBUL Ulaşım A.Ş, İZMİR Metro A.Ş., BURULAŞ, KONYA Raylı Sistemler, ANTALYA Ulaşım A.Ş, ESTRAM A.Ş, SAMULAŞ, BUGSAŞ, ve KAYSERAY yetkilileri katıldı. Bir sonraki toplantının Kasım ayında Antalya Ulaşım A.Ş ’de yapılmasına karar verildi.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Cum 15

İhale İlanı : Personel Hizmeti Alınacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Cum 15

İhale İlanı : Köprü İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar