Aşırı sıcaklardan tren seferleri de etkilendi



Aşırı sıcaklar tren seferlerini de etkiledi :Mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklığı tren seferlerini de etkiledi.

Türkiye genelinde etkili olan mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklığı tren seferlerini de etkiledi. Raylardaki genleşme nedeniyle trenlerin hız yapmaması yüzünden 17 Eylül Ekspresi rötarlı olarak Bandırma’ya geldi.

Bandırma-Balıkesir-İzmir hattında aşırı sıcakların demiryollarında rayları olumsuz etkilemesi nedeniyle bugün saat 15.55’de Bandırma-İzmir seferini yapması gereken 17 Eylül Ekspresi, 1 saat 20 dakika rötarla Bandırma’ya gelebildi. Rötarın raylardaki genleşme nedeniyle trenlerin hızını zaman zaman 50 kilometreye kadar düşürmesinden kaynaklandığı bildirildi.

Rötarlar nedeniyle Bandırma İstasyonunda bekleyen yolcular, aksamalar konusunda bilgi verilmemesinden şikayet ettiler. Banklarda ve valizlerinin üzerine uzanarak tren bekleyen yolculardan Fatih Özcan, “Yaşlılar, engelliler ve çocuklar yoğun sıcak altında treni bekliyorlar. Son günlerde tren seferlerinde ciddi problemler yaşanıyor. Hiçbir yetkili açıklama yapmıyor, anos bile edilmediği için ne yapacağımızı bilemiyoruz” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri



İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.