Patlama nedeniyle kapatılan demiryolu ulaşıma açıldı

Patlama nedeniyle kapatılan demiryolu ulaşıma açıldı :Erzincan’da geçtiğimiz hafta sonu, Kemah ilçesinde, Acemoğlu köprüsü yakınlarında demiryoluna yerleştirilen bombanın, yük treninin geçişi sırasında patlatılmasının ardından, kapanan demir yolu, yapılan tadilat çalışmasının sonucunda kısa sürede ulaşıma açıldı.

Erzincan Valiliği ulaşıma açılan demir yolu hakkında ve son günlerde sosyal medya üzerinden gerçek dışı paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğini ifade ederek bir yazılı açıklamada bulunuldu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sosyal medya üzerinden gerçek dışı yazı ve paylaşımlarda bulunulması üzerine vatandaşlarımız üzerinde tedirginliğe neden olduğu gözlenmiş olup; kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Valiliğimiz tarafından vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak üzere Erzincan merkez, ilçe ve köylerinde güvenlik birimlerince gerekli güvenlik önlemler alınarak vatandaşın huzur ve güvenliğinin sağlanması için çalışmalar sürdürülmektedir.

Valilik olarak değişik yerlerde olan olaylara benzer olayların ilimizde yaşanmaması için gerekli hassasiyet gösterilerek çalışmalar yürütülmektedir. Sosyal medya üzerinden toplumda gerçek dışı yazı ve paylaşımlara itibar edilmemesi gerekmektedir. Vatandaşlarımızın bu konuda somut bilgilere dayanan ihbarları da jandarma ve emniyet birimlerimize iletmelerini önemle rica ederiz.

Erzincan’da geçtiğimiz hafta sonu, Kemah ilçesinde, Acemoğlu köprüsü yakınlarında demiryoluna yerleştirilen bombanın, yük treninin geçişi sırasında patlatılmasının ardından, kapanan demir yolu, yapılan tadilat çalışmasının sonucunda kısa sürede ulaşıma açılmıştır.

Valiliğimiz ilimizde güvenliğin sağlanması için tüm güvenlik birimleri ile koordineli bir çalışma içerisindedir. İlimizde, ilçe, köy yollarında ve demir yollarında güvenlik nedeniyle kapalı yol bulunmamakta olup, herhangi bir güvenlik zafiyetinin yaşanmaması için çalışmalar sürdürülmektedir.”

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.